До редакції «33 каналу» звернувся вінничанин Михайло. Він розповів, що на лавці біля його під’їзду оселилася пара безпритульних похилого віку – чоловік і жінка.

–Люди, допоможіть, я тільки після реанімації! – ці вигуки лунають постійно.

Скарги сусідів, як і виклик поліції та швидкої допомоги не допомогли. Безпритульні міцно тримаються за своє «спальне» і «робоче» місце. Адже поруч ринок «Пасаж», звідки йдуть із продуктами люди. Деякі сердобольні діляться ними, а також грошима із безпритульними.

Що робити мешканцям будинку, біля якого оселилися люди без особливого місця проживання? На це запитання кореспондента «33 каналу» відповідає провідний фахівець із соціальної роботи Вінницького міського центру соціальних служб Христина Назаренко.

– Наш центр не може надати особі без постійного місця проживання житло або тимчасовий притулок, адже у Вінниці його фактично немає. Але існує громадська організація «Полум’я надії», що зазвичай допомагає в таких випадках. Її представники виїздять за вказаною заявником адресою. «Полум’я надії» надає безпритульним послуги гігієнічних процедур (помитися, побритися, переодягнутися у чистий одяг) та гаряче харчування. У них є спеціально обладнаний автомобіль для перевезення безпритульних до лікувальних і геріатричних закладів, хоспісів, – інформує вона.

За словами пані Назаренко, представники ГО «Полум’я надії» також допомагають соціально адаптуватися тим, хто цього хоче. Приміром, працевлаштуватися. Також щоп’ятниці в районі ринку «Урожай» відбувається годування осіб без постійного місця проживання. Вони переважно знають про це і отримують гарячі обіди.

Водночас Христина Назаренко наголосила, що примусово кудись вивезти безпритульного неможливо. Правоохоронні органи можуть вжити заходів і притягнути до відповідальності лише тоді, якщо особа без постійного місця проживання вчинила якийсь злочин, що несе загрозу життю і здоров’ю мешканців. Приміром, хуліганство.

Якщо безпритульна людина каже, що готова змінюватися і йде на співпрацю із ГО «Полум’я надії», то Вінницький міський центр соціальних служб допомагає із відновленням документів тощо.

–Вони потрібні, наприклад, для того, щоб людині похилого віку отримувати пенсію. У Вінницькому районі є притулок для осіб без постійного місця проживання. Для поселення туди потрібно звертатися до обласного центру надання соціальних послуг по вул. Монастирській, 26, – продовжує Христина Назаренко.

Фелікс ЖАНІН