Це найбільший на Вінниччині проєкт. Він з’єднає «дорогу президентів».
Справжній земельний бум нині відбувається у Ямполі, на півдні Вінниччини, через плани будівництва мосту на Косеуць. Бо в сусідньому Могилеві-Подільському кожен квадратний метр землі біля мосту Дружби є реально золотим. Адже 500-метрова примостова зона — це суцільні оптові склади, золоті магазини, обмінні пункти, перевалочні бази контрабандистів, «вісконесунів» та цигаркових «баронів»… І кожен клаптик цієї землі приносить своїм власникам стабільні прибутки в стилі «24 на 365» – цілодобово і круглий рік! Тому нині такий попит на землю в Ямполі біля ще крутішого мосту на Молдову, який відкриє автівкам і фурам прямий шлях на Кишинів, Румунію, Болгарію, Туреччину і всі Балкани…
– Де було $200 за сотку – просять вже 2 тисячі, де було 500 – вже є цінник до 5 тисяч! Адже зрозуміло, що все у Ямполі за рік-два буде крутитись навколо мосту! — розповів ямпільчанин Василь.
– Купують і піддивляються цю землю переважно люди із Вінниці, Києва і Могилева… Бо вони знають її майбутню фантастичну ціну! А ми будемо на них «батракувати»?
Ось як прокоментував хід підготовчих робіт біля майбутнього мосту на Молдову вартістю 3,38 мільярда гривень губернатор Вінниччини:
– Лише на початку року президенти України і Молдови підписали Меморандум щодо розвитку транспортно-транзитного потенціалу між країнами.
І вже у травні на Вінниччині приступили до ремонту 116 кілометрів дороги «Немирів – Ямпіль», яку назвали «дорогою президентів».
На Р-08 передбачений ремонт п’яти мостів.
Цілодобово працюють дорожники: на об’єкті понад 300 одиниць дорожньо-будівельної техніки та 350 фахівців.
Завершити роботи планують у 2021 році.
Саме за ініціативи президентів буде створений маршрут Київ — Кишинів з мостовим переходом через річку Дністер. Він проходитиме через Київську, Житомирську та Вінницьку області й стане оптимальним для подорожі до Молдови в обхід невизнаної Придністровської республіки, — повідомив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов. — Із всіма власниками землі, яка підпадає під пляму забудови мосту, проведено перемовини. І всі вони отримають кошти за свій урожай. Бо вже у вересні із цієї земельної ділянки підрядник, згідно з нормами, має зняти родючий шар. І почати підготовчі роботи для облаштування повноцінного будівельного хабу для зведення мосту із Ямполя в Молдову через Дністер.
Також була проведена спільна нарада за участю обласної та місцевої влади, Укравтодору, підрядників та Держприкордонслужби щодо облаштування пункту переходу між Україною і Молдовою на час будівництва. Цей важливий і найбільший на Вінниччині проєкт рухається крок за кроком. І я щоденно відслідковую поточну ситуацію по ньому.
Щодо вартості сусідньої до мосту землі, то це питання її власників та майбутньої бізнесової активності на цій території.
Нагадаємо, що майбутній міст Ямпіль-Косеуць, який з’єднає Україну з Молдовою, обіцяють збудувати вже до кінця 2022 року.
Роман КОВАЛЬСЬКИЙ