Вінницька міська рада вже надала компанії KNESS містобудівні умови та обмеження на будівництво демонстраційно-дослідного майданчику з виробництва зеленого водню (добутого за допомогою відновлюваної енергії).

Це сенсаційну новину про перший в Україні майданчник із виробництва «зеленого» водню у Вінниці детально покоментував заступник мера Вінниці Андрій Очеретний.

Вінниця стане першим містом в Україні, де будуть практично відпрацьовані моделі промислового виробництва зеленого водню для широкої сфери застосування. Реалізує проєкт міжнародна група компаній KNESS, яка 11 років успішно втілює рішення та розробляє технології у сфері відновлюваної енергетики, – зазначив Андрій Очеретний.

– Бо у KNESS є значні потужності для генерації «зеленої» сонячної енергії в електричну енергію. І компанія прийняла стратегічне рішення, що у себе на майданчику на вулиці Енергетичній   будуть відпрацьовуватися дві технологій виробництва водню, одна з яких є унікальною розробкою науково-дослідного центру KNESS RnD Center (мініатюрну Силіконову долину). Дослідні установки з генерації водню створюються відповідно чинних в Україні міждержавних стандартів та відповідають усім вимогам безпеки та захисту здоров’я.

Над цим проєктом нині працюють кращі фахівці KNESS зі всієї України, які відпрацьовують технічну і технологічну сторону створення такого об’єкту. Бо він  відкриє нові можливості для інвестицій у місті. Розробка конкурентоздатної технології виробництва водню, відпрацьована на реальних умовах – це дієве рішення для декарбонізації найбільш енергозатратних галузей важкої промисловості, створення умов для розвитку екологічної транспортної системи (наприклад, водневий муніципальний транспорт) та системи сезонного акумулювання енергії, що є однією з найважливіших ланок у переході країни на чисті джерела енергії.

– А що будемо робити із воднем, який добуде  KNESS у Вінниці?

– Його можна буде використовувати для заправки муніципального громадського транспорту, приватних авто на водневих двигунах чи навіть закачувати у трубопровід!  Бо в разі початку промислового випуску водню у Вінниці вже розглядається варіант часткового чи  повного переходу міського муніципального транспорту на водневі автобуси. Недарма Вінниця вже не перший рік не купує дизельні чи бензинові автобуси…  А замовила 10 газових автобусів, сама запустила на лінії 3 гібридних тролейбуси із автономною електротягою, має зібрати до кінця року ще 4 таких тролейбуси і вже використовує на своїх вулицях 2 електробуси. В майбутньому є варіант переходу на водневий транспорт, який продукує лише пару… І KNESS дуже швидко та наполегливо  працює на своєю акумуляторною станцією на 1 мегават, яку можуть ввести в експлуатацію вже у серпні цього року.

А їхній водневий проект має отримати попередні результати до кінця 2021-го року.  І якщо ми вийдемо у Вінниці на промислові масштаби виробництва водню, то із огляду на запуск росіянами Північного Потоку-2 в обхід України, це може бути успіх та енергетичний прорив для всієї нашої країни.