Індійський штам було виявлено у 25 осіб у 5 районах Вінницької області: Вінницькому, Гайсинському, Могилів-Подільському, Жмеринському і Тульчинському. Наймолодшому інфікованому зі штамом «Дельта» вінничанину – 13 років, найстаршому – 84.
– Отримали відповідь із Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України: із використаних реагентів ВООЗ методом ПЛР визначено наявність штаму «Дельта». Із 30 зразків підтверджено 25, — офіційно повідомив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.
Завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Степан Томин повідомив, що контроль рівня поширення «Дельти» буде проводитися двічі на тиждень.
– Нам головне було виявити, чи циркулює новий штам ковіду на Вінниччині. Тому серед позитивних тестів на коронавірус були відібрані 30 зразків, які досліджувалися у Києві, а частина — у Лондоні. На жаль, ми маємо лише одну тест-систему для ідентифікації «Дельти». Вона дуже дорога, більше 40 тис. грн на 100 зразків, тому зможемо не часто її використовувати. Плануємо двічі на місяць проводити контрольні зрізи.
– Що порадите вінничанам, щоб убезпечитися від нового штаму коронавірусу?
– Зважаючи на всі фактори та останню статистику, Вінниччина, як і вся Україна, на порозі четвертої хвилі спалаху COVID-19. Він може припасти на осінній період. Ситуацію загострює ще «Дельта» — штам, який уже поширюється не лише у сусідніх регіонах, але й на Вінниччині. Наша спільна мета — сформувати колективний імунітет. Тому усім, хто ще не вакцинувався від ковіду, раджу пошвидше це зробити.
– А правда, що потрібно буде вакцинуватися втретє?
– Рекомендації щодо введення третьої дози вакцини з МОЗУ не надходили. Рекомендується зосередитися на отримані базового курсу вакцинації обраної вакцини «Пфайзер», «АстраЗенека», «Модерна» чи інших, залежно від виробника.
Людмила ПОЛІЩУК