Міжнародна група науковців з Іспанії, Франції, Португалії та Швейцарії вирішила оцінити статистичну залежність між споживанням овочів у різних європейських країнах та рівнем у них смертності від COVID-19.

Під час цих дослідження було виявлено, що споживання огірків відповідає меншій на 11,5% (на один мільйон населення) ковід­ній смертності в країні, а капусти – аж на 13,9% . У дослідженні збиралася ін­формація про капусту качанну — білу, червону, савойську. Стосовно ж цвітної капусти, броколі, шпинату, кабачків і помідорів статистично значимих результатів не виявлено.

Науковці зазначають: хоча ці результати не дозволяють зробити висновок про причинно-наслідковий зв’язок, вони під­кріплюють апріорну гіпотезу про те, що вживання антиоксидантних продуктів, які впливають на інсулінорезистентність, можливо, зменшують важкість перебігу COVID-19. Адже відомо, що овочева дієта викликає підвищену антиоксидантну активність і є ефективною при серцево-судинних захворюваннях та цукровому діабеті. Тому висловлюється припущення, що отримані результати свідчать про сильний зв’язок між вказаними овочами та захистом від важких форм COVID-19.

Проте українські імунологи зазначають, що не капуста чи огірки в будь-якому вигляді вбивають коронавірус або допомагають пережити хворобу в легкій формі. А здорове харчування!

– Багато факторів можуть відігравати роль у поширенні та тяжкості COVID-19 — імунітет населення, швидка організація та адаптація лікарень, готовність до пандемії, гігієна. Дієта – лише один із можливих факторів, її вплив потрібно ще дослідити, — кажуть лікарі.

Вони також визнають, що результати досліджень не дозволяють зробити висновок про причинно-наслідковий зв’язок між рівнем смерності від коронавірусу та дієтою. Отримані дані лише підкріплюють гіпотезу про те, що вживання антиоксидантних продуктів, які впливають на інсулінорезистентність, можливо, зменшують важкість перебігу COVID-19.

Каріна МАЄВСЬКА