Сьогодні, 25 серпня, у Вінниці обговорили проєкт Програми розвитку культури і мистецтва у Вінницькій міській територіальній громаді на 2022-2024 роки. У проєкті йдеться про модернізацію закладів культури, проведення масштабних заходів, фестивалів, конкурсів, розвиток бібліотек як мультикультурних центрів. Серед пріоритетних завдань – збереження та підтримка у належному стані пам’яток історії та архітектури, створення належних умов доступу глядачів до кращих зразків національного та світового кіномистецтва. Проєкт Програми представив директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук.

Вінниця – це місто, яке має розвинену культурну інфраструктуру та різноманітне культурно-мистецьке життя. Тут реалізуються нові креативні форми культурних заходів з інтерактивною складовою. А традиційні заходи трансформуються та наповнюються новим змістом. Кожного року у Вінниці проходить понад 4000 культурно-мистецьких та освітніх заходів не лише локального, а й всеукраїнського та міжнародного значення, що визначають місто як регіональний культурний центр.

«Програма розвитку культури і мистецтва у Вінницькій міській територіальній громаді на 2022-2024 роки – це наш основний стратегічний документ до 2024 року включно, – зазначив під час презентації директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук. – Метою Програми є вирішення основних проблем галузі культури і мистецтва, інтенсифікація культурного життя для формування гармонійно розвиненої особистості, досягнення високих рівнів розвитку професійного та аматорського мистецтва, розширення міжнародної співпраці та промоції нашої громади на міжнародному рівні».

Також Максим Філанчук зазначив, що у зв'язку з приєднанням територій у Вінниці збільшилась кількість закладів культури. «На сьогодні їх 44. Серед іншого, перед нами стоїть завдання розвитку закладів культури на приєднаних територіях, і ми вже почали працювати в цьому напрямку», – зазначив Максим Філанчук.

У новій Програмі визначено ряд пріоритетних завдань. Серед них – розвиток мережі закладів культури ВМТГ, їх модернізація, підвищення якості надання ними послуг. Також – проведення масштабних публічних заходів, які підсилюють українську державність та актуалізують прагнення міста та держави долучитись до європейського культурного простору.

Серед пріоритетних завдань й розвиток бібліотек як мультикультурних центрів. Також забезпечення ефективного функціонування єдиної мережі клубних закладів як осередків культури у віддалених мікрорайонах Вінницької міської територіальної громади. Йдеться у проєкті й про проведення мистецьких конкурсів та фестивалів, підтримку ідей молодих митців, професійних, аматорських, інтеркультурних ініціатив та інституцій громадянського суспільства.

У проєкті Програми йдеться й про збереження та підтримку у належному стані пам'яток історії та архітектури, пам'яток нематеріальної та матеріальної культурної спадщини. Також – створення належних умов доступу глядачів до кращих зразків національного та світового кіномистецтва. Пріоритетним завданням є й формування сприятливих умов для активного відпочинку, задоволення духовних та естетичних потреб громадян, організація культурного дозвілля. Також у документі йдеться про підтримку та розвиток закладів мистецької освіти.