П’ятий Президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко відповів на питання хто і що є найбільшим ворогом України.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню “Українська правда“, яка напередодні 30-ї річниці Незалежності вирішила звернутися до президентів щодо їхнього бачення прожитих державою років.

На думку Порошенка, найбільшим ворогом України всередині є бажання швидких і простих рішень складних проблем.

“Часом невміння бігти марафон: дуже швидко розчаровуємося і починаємо шукати винних. Патерналізм як спадок совка. Іноді – небажання бути відповідальними, як в малих справах, так і у великих”, – зазначив лідер “ЄС”.

Назовні, за словами Порошенка, це російський імперський правитель.

“Байдуже, яке його прізвище: Петро Перший чи Катерина Друга, Володимир Ленін чи Володимир Путін. Їхня суть однакова – знищити Україну і українське. Російський імперіалізм багатоликий, вже не одне покоління російських політиків живиться його інстинктами. Боюся, їх успадкують і наступники Путіна…Путіну потрібні не Крим і Донбас. Він зазіхає на всю Україну, бо заперечує саме наше право на окреме існування як нації і держави”, – підкреслив Порошенко.

П’ятий Президент додав, що точку неповернення до колоніального статусу ми пройдемо лише тоді, коли Україна вступить до Європейського Союзу та НАТО, отримає дієві гарантії безпеки і територіальної цілісності.

“Вільна, сильна, європейська, демократична Україна – срібна куля, в’язанка часнику і осиковий кілок у домовину російського імперіалізму”, – підсумував Порошенко.