По-справжньому гаряче 27 серпня було у місті Браїлів. Більше сотні пайовиків вийшли на акцію протесту, щоб висловити свої претензії до ТОВ “По­ділля агропродукт”.

– Нам дають полову, а не зерно за наші паї, які роками в оренді. Ми обурені. Бо невже ми в колгоспах все життя працювали, щоб зараз нам орендарі кидали ці відходи як оплату за оренду земель?! Вже всі фермери платять до 20 000 за свої паї, а у нас навіть 9000 дочекатись не можна, – заявляють протестувальники-пайовики.

– Ми вимагаємо: припинити виснаження наших паїв такими культурами, як кукурудза і ріпак, тому що роками ці зернові культури спустошують наші землі. Підняти орендну плату на 8 000 гривень.

Просимо внести зміни у договори земельної оренди щодо збільшення орендної плати. Оплата оренди має переглядатись щорічно відповідно до зміни цін. Також ми заявляємо про те, що при розрахунках із пайовиками видається неякісне зерно – засмічене. Ваги, на яких важиться зерно, не перевірені. Можливо, нас взагалі дурять. Не надається послуга доставки зерна до місця зберігання. Ми хочемо, щоб орендна плата в грошовому еквіваленті була до 20 000 за пай та 15 000 гри­вень за со­ціальний пай, тобто за 2 га. Щоб збільшили су­му заохочувальних коштів за підписання договору.

Вимагаємо, щоб надавали допомогу на поховання у розмірі 5 000 гривень. І тоді, коли це потрібно. Бо зараз дають допомогу іноді, і то через декілька місяців після смерті людини. Якщо наші вимоги не будуть виконані, ми розриваємо договір за згодою обох сторін. Останні роки із нами – пайовиками – невідповідно розраховуються. Орендар компенсує вартість продукції на рівні цін семирічної давнини. Обурює навіть той факт, що підприємство вибірково обирало, кому надати подарунок до свята, а кому ні. В інших підприємствах такого не буває. Також у довідках орендар вказав суму розрахунку 18 тисяч гривень, а на руки люди отримали по 9 000. Зібравшись всією громадою, написали лист–звернення до керівництва фірми та повезли його у Вінницю. Проте відповіді так і не дочекались, – заявляють пайовики.

Вислухати пайовиків вийшов Сергій Кривонос – директор ТОВ “По­ділля агропродукт”.

- Ми відкриті до діалогу і готові слухати громаду. Дійсно до нас звернулись з вимогами. Тому ми запропонували зібрати людей, щоб почути всіх. Я пропоную створити ініціативну групу із 5-6 осіб для того, щоб була комунікація. До проблем громади ми обов`язково прислухаємось і приймемо відпо­відне рішення, – коментує директор.

Софія Копач
Фото Андрія Гайдая