Гроші, отримані від МВФ як допомогу під час пандемії, мають бути спрямовані не на розкрадання, а на соціальний захист громадян – у першу чергу, військових та пенсіонерів. Про це заявив п’ятий президент, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко під час виступу на форумі «Від фундаменту державності до України майбутнього» у Харкові.

«Кошти, які ми отримали зараз 2,7 мільярда доларів від МВФ – це не підтримка України у зв’язку з виконанням якихось програм, це подарунок. Подарунок всьому світу у вигляді 600 мільярдів для того, щоб полегшити вихід з кризи. Куди спрямувати ці гроші? Ми вивчили досвід декількох країн Європи, в тому числі Польщі. Ми в понеділок виходимо з ініціативою, яка називається «Тринадцята пенсія», – говорить Порошенко.

«Тринадцята пенсія тим пенсіонерам України, яким всупереч закону не індексувалися пенсії у зв’язку зі зростанням цін. У нас же закон чітко передбачає: ціни ростуть – пенсія має підвищитися рівно настільки ж для захисту споживчого рівня життя пенсіонера. Цього не роблять. Пенсіонерів зробили біднішими. Тому всі, у кого пенсія нижче середньої, мають в листопаді отримати тринадцяту пенсію», – пояснює Порошенко.

«Другий напрямок – армія. У 2018-му році, коли ми завершували програму підвищення грошового забезпечення військовослужбовців, середня заробітна платня військовослужбовців у Зоні Операції Об’єднаних Сил на 60% була більша середньої заробітної плати в країні. Зараз – на 27% менше», – констатує Петро Порошенко.

«Ми маємо негайно за рахунок цих коштів підвищити рівень грошового забезпечення українських військовослужбовців. Це буде справжня шана і повага, бо Збройні сили України користуються найбільшою повагою населення України», – зазначає п’ятий президент.

Порошенко також зауважив, що у ЗСУ наразі є значні затримки з виплатою грошового забезпечення. Лідер «Європейської солідарності» звернувся до влади з вимогою негайно погасити ці борги перед захисниками України.