Ось як виглядали Вінниччина та Україна 100 років тому. А як 500 – ми та Московія. Ще в середньовіччі Вінниця мала Магдебурзьке право та входила до Литовського князівства. Карти, які розвінчують казку «про єдиний народ». Подивіться уважно. Ці карти потрібно побачити усім. З днем народження тебе, Віннице! З днем народження, всі міста Вінницької області та України. Календар показує, що осінь – щедра пора на іменини.

Красномовно про нашу велич та те, що ми ні у кого нічого не відбирали, а загарбали у нас, свідчать ось ці карти. Збережіть їх і передайте дітям, рідним, сусідам. Розповсюдьмо їх по всій Вінниччині, країні та світу.

Порівняйте її із картами Московії. Не Росії, а саме Московії, як цю країну називали в світі. Це не намальовані «бандеровцамі» карти. Московії — європейським картографом Бопланом.

Мало слів — багато фактів!

Не крадіть нашу історію. У вас є своя! І чого ви її соромитесь — не зрозуміло!

Тут ще раз слід нагадати, що Вінниця входила до Литовського князівства і за існуючою історіографічною традицією датою заснування міста вважається 1363 рік, коли після перемоги у битві на Синіх Водах (1362) великий литовський князь Ольгерд, звільнивши Поділля з-під золотоординської залежності, створив По­дільське князівство під рукою князів Коріатовичів і наказав укріпляти місцеві поселення. У 1393 році удільне Подільське кня­зівство було ліквідоване, а у місті призначено першого вінницького старосту. Водночас формувалась міщансь­ка громада, існування якої юридично було визнано у середині ХV століття. Вінниця мали право власності на міську землю, торги та ярмарки, торгово-промислові заклади та інші самоврядні права. Тобто загальноприйняте європейське Магдебурзьке право самоуправління!

Потім тут була Річ Посполита. І територія Вінниччини була Брацлавським воєводством. То де тут єдиний народ, панове? Загарбання було, спільної історії — ні! Гордіться своїм містом, державою. Любімо їх. Бо влада приходить і відходить, а Батьківщина – залишається. І лише в ній ти рідний. В чужих краях і ти чужак.

Ваш «33-й»