Справжній наркотрафік викрили правоохоронці у Хмільницькій ЦРЛ. У поліклініці торгували метадоном — напівсинтетичним лікарським засобом, який заборонений у всіх країнах світу через високу смертність та наркозалежність. А в Україні його не тільки продовжують використовувати у лікарських закладах, але й з-під прилавка ним торгують…
Працівники кримінальної поліції обласного управління спільно з колегами Хмільницького районного відділу поліції та управління боротьби з наркозлочинністю встановили, що фельдшерка замісної підтримувальної терапії наркологічного відділення лікарні через наркозалежного посередника продавала таблетки метадону. Чоловік, який перебував на метадоновій програмі лікування, отримував від медичної працівниці таблетки та перепродував їх іншим наркозалежним. Від продажу забороненого у вільному обігу лікарського препарату фельдшерка заробляла щодня від 4000 до 6000 гривень.
– Повідомлення про торгівлю метадоном у стінах медичного закладу ми отримали декілька місяців тому. Увесь цей час слідкували за 43-річною медпрацівницею та її спільником. Після отримання дозволу на обшук у робочому кабінеті підозрюваної вилучили документи на видачу нарковмісних лікарських засобів та гроші, які приніс посередник. Самого 43-річного “подільника” затримали під час чергового збуту наркотичного препарату. Він уже був судимий за наркозлочини. Цього разу йому оголошено підозру за частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу — незаконне придбання, зберігання та збут наркотичних засобів. За це передбачено до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна. Зараз він в ізоляторі тимчасового тримання і співпрацює з слідством. Під час санкціонованого обшуку за місцем його проживання поліцейські вилучили таблетки метадону, — повідомив начальник Хмільницького районного відділу поліції Валерій Романюк.
– Як працювала схема?
– У наркологічному відділенні пацієнти можуть проходити метадонову терапію. Але не лише там отримували дозу, але й, як виявилося, ще й давали “навинос”... За додаткову дозу платили від 300 до 500 грн.
– Чи є серед підозрюваних у цій схемі головний лікар чи хтось з адміністрації Хмільницької ЦРЛ?
– Головний лікар встиг звільнитися раніше. Там зараз виконуючий обов’язки. Перевіряються усі працівники наркологічного відділення та адміністрація лікарні.
– Фельдшерці оголошено підозру?
– Готується підозра і, швидше за все, не одна. Поки можу сказати, що в діях медичної працівниці вбачаються ознаки порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів. Стаття передбачає до 5 років ув’язнення та позбавлення права обіймати певні посади до трьох років.
На сьогодні під процесуальним керівництвом прокуратури триває досудове розслідування.
У Хмільницькій міській раді повідомили, що усіма можливими способами сприяють розслідуванню.
– Ми не вправі втручатися, але за потреби готові надати всю необхідну інформацію. Уже змінили керівництво лікарні. Будуть й інші кадрові ротації, аби надалі унеможливити подібні зловживання, — прокоментував Хмільницький міський голова Микола Юрчишин.
Цікаво, а скільки тоді отримують, наживаючись на наших дітях та онуках, учасники наркотрафіків, які обмальовують щоденно наші міста та села, приносять дози на дискотеки та у нічні клуби, школи і вузи? Тепер, кажуть, це найприбутковіший бізнес...
Виявляється, вже й у лікарнях існують наркосхеми. Батьки віддають підсаджену на наркотики дитину, щоб полікувати... А там її роблять ще більше залежною?
Газета й надалі буде слідкувати за цією резонансною справою.
Нам на «гарячу лінію» повідомили, що такі схеми існують не лише в одній лікарні. Мовляв, тут просто принциповіші правоохоронці.
Людмила ПОЛІЩУК