Влада Зеленського саботує обов’язкову індексацію пенсій та збільшує витрати на «велике крадівництво». Про це заявив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов з трибуни Верховної Ради.

«Чергове шулерство влади в питаннях пенсій. Щорічна автоматична індексація пенсій була введена і проводилася 1 березня за Порошенка, 42-ою статтею відповідного профільного закону в редакції 2016 року. Що вимагається від Зеленського – просто не дурити пенсіонерів і підвищувати їм пенсії вчасно, не порушуючи закон. Натомість влада Зеленського краде гроші у пенсіонерів», – сказав він.

«Минулого року індексацію для понад 8 мільйонів пенсіонерів провели аж у травні. Тобто влада фактично вкрала у пенсіонерів понад 4 мільярди гривень за березень-квітень. Цього року так само на два місяці затримали індексацію майже для 3 мільйонів працюючих пенсіонерів», – додав депутат.

Артур Герасимов також наголосив, що за Порошенка дороги будувалися втричі дешевше. Тепер же величезні відкати йдуть для підкупу депутатів монобільшості – наголошує співголова фракції.

«Куди ж крадуть? Правильно – на «велике крадівництво» та на програму хабарів для депутатів «слуг» 20-30-50, про яку писали журналісти. Журналісти порахували, що лише за 2020 рік на «велике крадівництво» витратили 120 мільярдів гривень, а побудували і відремонтували приблизно стільки ж, як у 2018 році, за 40 мільярдів. Цікаво, націнка в рази – це за плакати Зеленського, які розвішали по всій країні, чи за 40-відсоткові відкати, про які трублять журналісти-розслідувачі», – зазначив співголова фракції.

«Повертаючись до пенсій, хочу наголосити: формула індексації має враховувати не лише розмір середньої зарплати, але й рівень реальної інфляції, як це закладала наша команда. Бо коли за рік ціни на газ злітають, на світло злітають, ціни на звичайні продукти злітають, а субсидії урізають, то це не про захист, а про злидні для найбідніших», – додав він.

«Тому «Європейська Солідарність» пропонує використати подаровані МВФ 2,7 мільярда доларів в тому числі на програму «тринадцята пенсія», яку презентував Петро Порошенко на погоджувальній раді. Щоб у листопаді пенсіонери отримали додаткові кошти», – резюмував народний депутат.