Першого жовтня 2021 року відбудеться онлайн-аукціон з приватизації державного пакету акцій Акціонерного товариства «Вінницький завод «Кристал», що становить 100% статутного капіталу товариства. Стартова ціна об’єкта приватизації становить 89 932 000 грн. Заявки для участі в онлайн-аукціоні приймаються до 30 вересня включно. Про це повідомляється на сайті Фонду держмайна (ФДМУ).


Завод, розташований за адресою м. Вінниця, вул. 600-річчя, 21, розпочав свою діяльність у 1973 році в системі алмазопереробної промисловості. В 1992 році на підприємстві було створено ювелірне виробництво, яке виготовляє ювелірні вироби з дорогоцінних металів зі вставками з діамантів та іншого дорогоцінного каміння. У 2020 році підприємство перетворено в Акціонерне товариство.

«Кристал» має потужний інвестиційний потенціал. Завод є унікальним підприємством в Україні з переробки алмазів у діаманти», – зазначили у ФДМУ.

На сьогодні підприємство виготовляє понад 5000 моделей ювелірних прикрас. Все обладнання, необхідне для виробничого процесу – є в наявності. Ділянки діамантового виробництва працюють за схемою повного замкнутого циклу всіх процесів і операцій, що дає можливість з алмазів будь-яких розмірів отримувати в результаті обробки діаманти та ювелірні прикраси з дорогоцінним камінням бездоганної якості.

Переможець прозорого аукціону отримає у власність нерухоме майно площею 9533,0 м², яке розташоване у Вінниці на вулицях 600-річчя, Павлова, Пирогова та у Черкасах на бульварі Шевченка. До складу об’єкта приватизації входять 14 одиниць нерухомого майна, а саме: виробничі, складські, нежитлові приміщення;  автогараж; магазин тощо. Також підприємство має у своїх активах рухоме майно: верстати, виробниче обладнання, автотранспортні засоби (10 одиниць).