Контрольно-дисциплінарний  комітет Української асоціації футболу (УАФ) прийняв рішення стосовно порушень із боку вінницького футбольного функціонера. Йдеться про голову  Вінницької обласної асоціації міні-футболу (футзалу) Дмитра Руденка.

На нього та загалом на обласну асоціацію міні-футболу Вінницька обласна асоціація футболу (ВОАФ) подала заяву стосовно порушень статутних та регламентних документів. Контрольно-дисциплінарний  комітет, керуючись дисциплінарними правилами УАФ, Регламентом УАФ зі статусу та трансферу футболістів, Статутом ВОАФ, вирішив:

«Заборонити Руденку Д.С. здійснювати будь-яку діяльність, пов’язану із футболом (адміністративну, спортивну та ін.) строком на два роки (за поведінку, яка шкодить репутації футболу). Визнати зміни, внесені до БД УАФ уповноваженими особами ВОАМФ у період з 12 листопада 2020 року по 4 грудня 2020 року в частині реєстрації футболістів, протиправними».

Це рішення було, серед іншого, оприлюднене під час позачергової Конференції ВОАФ. Її голова Ігор Гатауллін пояснив, які саме серйозні порушення були скоєні Дмитром Руденком та ОАМФ. Йдеться про незаконну реєстрацію 340 гравців та 11 легіонерів без міжнародного трансферного сертифікату. Також було враховано, що пан Руденко перевищував повноваження, коли погрожував деяким футболістам пожиттєвою дискваліфікацією, хоча не мав на це права.

На Конференції був присутній представник ВОАМФ В’ячеслав Обезюк. Він назвав оприлюднену інформацією ганьбою і натомість заявив, що на Ігоря Гатаулліна та ВОАФ також подано одразу три заяви до УАФ. Пан Гаттауллін одразу повідомив, що всі ці справи вже закриті, бо порушень у них не знайдено.

Але й рішення щодо Дмитра Руденком та ОАМФ не остаточне. Його ще можна оскаржити в Апеляційному комітеті ВОАФ та міжнародних футбольних інституціях.

Фелікс ЖАНІН