Православна церква 20 вересня вшановує пам’ять мученика Созонта. Цього ж дня вшановується пам’ять преподобного Луки Каппадокійського. З 20 вересня протягом тижня прибирали цибулю і торгували нею. Пасічники в цей день збирають урожай меду. За цибулинами визначали погоду взимку: якщо багато лушпиння, значить зима буде морозною.

Іудеї відмічають Суккот. Єврейське свято Кучок, Суккот, починається на 15-й день нового року (15 тишрей) і триває 7 днів, це час, коли хлібороби, завершивши збір врожаю, можуть відпочити до перших дощів. Слово «сукка», що дало назву святу, переводиться як «шатро», або «курінь», або «кучки» і символізує відмову від небезпечної, в загалі-то, ілюзії, що надійним будинок робить дах.

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день рису, в Україні – День рекрутера.

20 вересня увійшло до історії людства такими подіями:

622 – Пророк Мухаммед разом зі своїми прихильниками залишив Мекку, щоб переселитись у Медину, населену здебільшого іудеями. Тут було створено першу мусульманську громаду, збудовано першу мечеть. Пізніше, за часів правління халіфа Умара, перший день року по місячному календарю, коли відбулось переселення (хіджра) Мухаммеда, визнаний початком мусульманської ери.

1246 – У Сарай-Бату, столиці Золотої Орди, куди він прибув для отримання ярлика на Чернігівське князівство, за наказом Батия затоптаний на смерть великий князь Київський Михайло Всеволодович.

1519 – З іспанського порту Санлукар-де-Баррамеда в усті ріки Гвадалквівір вийшла іспанська експедиція з п’яти кораблів на чолі з португальським мореплавцем Фернаном Магелланом. Вона тривала 1081 день, коли лише один вцілілий корабель «Вікторія» з вісімнадцятьма моряками під командуванням Хуана Себастьяна Елькано повернувся на батьківщину із 26 тоннами прянощів, і поза першочерговими намірами завершив перше задокументоване кругосвітнє плавання.

1565 – За наказом короля Філіпа II іспанські війська на чолі з Педро Мендезом вибили французів з форту Кароліна на північному заході Флориди — це була перша битва європейських країн на американській території. Іспанці, котрі вчинили напад під формальним приводом боротьби з єретиками, насправді були стурбовані спробою французів колонізувати Флориду. В результаті несподіваного нападу французи, котрими командував Рене Гулен, втратили 135 чоловік убитими, а 40 чоловікам і самому Гулену вдалось втекти. Після цього інциденту французи перемістили свої колоніальні інтереси на північ — до сьогоднішнього Квебеку і Нової Скотії.

У 1792 році у Франції дозволили розлучення.

1802 – у Росії замість колегій засновані перші міністерства.

На початковому етапі їх було вісім: військове, морське, закордонних справ, внутрішніх справ, юстиції, фінансів, комерції і народної освіти

1862 – у Петербурзі з ініціативи піаніста Антона Рубінштейна заснована перша в Росії консерваторія

1870 – Через десять років з дня офіційного оголошення про створення Італійського королівства, італійські війська увійшли в Рим, який повністю зайняли до кінця наступного дня, поклавши край тисячостолітньому існуванню Папської держави. Опинившись оточеним у Ватиканському палаці і не маючи армії, папа Пій IX оголосив себе полоненим і не залишав палац до своєї смерті. Аналогічним статусом наділяли себе й наступні чотири папи, доки у 1929 році з урядом Муссоліні не було укладені угоди про створення Держави Міста Ватикан.

У 1917 році канадський парламент надав право голосу матерям, дружинам і сестрам солдатів, які воюють на фронті.

1918 – на 207-й версті Закаспійської залізниці есери розстріляли бакинських комісарів (26 діячів Бакинської комуни) – за “здачу” Баку турецько-азербайджанським військам

1924 – на річці Десенка закладено гідроелектростанцію, яка мала забезпечити електроенергією Київ та околиці

1928 – правлячим органом Італії оголошено Раду партії фашистів

1939 – Червона армія взяла Ковель.

За інформацією радянського командування, протягом 17-20 вересня Червона Армія роззброїла три піхотні польські дивізії, дві кавалерійські бригади, захопила в полон 60 тис. солдат та офіцерів.

Біля Львова Червона Армія зустрілася з частинами німецького вермахту, які вже впродовж майже тижня блокували в місті 15-тисячний польський гарнізон на чолі з генералом В. Лангнером. Унаслідок переговорів між радянським і німецьким командуванням німці відійшли з цього району, але цього дня частини німецької 10-ї танкової дивізії генерала Шааля внаслідок непорозуміння атакували радянських кіннотників 2-го кавалерійського корпусу РСЧА. Після тижневих боїв із німцями перестало існувати півторатисячне польське угруповання генерала броні Соснковського у Брюховецьких лісах під Львовом.

Кілька перших спроб радянських військ відбити Львів у поляків були невдалими

1946 – У цей день відбулося відкриття першого Каннського кінофестивалю, який став одною з найпрестижніших подій в кінематографічному світі. Правда, спочатку відкриття першого міжнародного кінофестивалю в Каннах планувалося на осінь 1939 року. За задумом, він повинен був являти собою альтернативу найвідомішому тоді Венеціанському кінофестивалю, що потрапив під вплив нацистської влади.

Програма була готова, почесним головою журі призначений Луї Люм’єр – винахідник кінематографа. І 1 вересня мало відбутися відкриття, однак саме в цей день почалася Друга світова війна. Тому все відклали. Відкриття відбулося вже після завершення війни – 20 вересня 1946 року. На конкурс було представлено 46 фільмів, 11 з них отримали головну нагороду – Гран-Прі. “Золота пальмова гілка”, як вища нагорода фестивалю, стала присуджуватися з 1955 року. На фестивалі вручаються й інші призи. Але в його історії не завжди все було гладко – в деякі роки з різних причин він скасовувався. У 1951 році організатори фестивалю змінили час його проведення – Каннський фестиваль перенісся на весну. До кінця шістдесятих він набув статусу респектабельного – з розвиненою інфраструктурою, традиціями, механізмами інтриги.

1963 – У виступі на сесії Генеральної Асамблеї ООН президент США Джон Кеннеді запропонував Радянському Союзу працювати разом над програмою польоту людини на Місяць

1989 – у віці 71 року пішов у відставку перший секретар ЦК Компартії України Володимир Щербицький

1990 – Південноосетинська автономна область оголосила про своє відокремлення від Грузії, назвавшись окремою “радянською демократичною республікою” у складі СРСР – Південною Осетією

1992 – На референдумі 51,05% громадян Франції висловилось за вступ країни до Європейського союзу.

1995 – київське “Динамо” рішенням УЄФА усунуте від єврокубків на три роки, результат матчу з “Панатінаїкосом” 13 вересня в груповому турнірі Ліги чемпіонів (1:0) анульовано.

Це сталося після того, як іспанський суддя Лопес Ньєто обвинуватив динамівців у спробі підкупу арбітрів – зокрема через дарування шуб та пропозицію 30 тисяч доларів за перемогу. Згодом зверхники “Динамо” заявили про причетність до цієї провокації колишніх керівників клубу. Київський клуб допустили до кваліфікації Ліги чемпіонів уже в наступному сезоні – 1996/97

1999 – На Тайвані стався землетрус силою 7.6 бала, котрий забрав життя від 2 до 2.6 тисячі людей і 100 тисяч людей зробив бездомними.

У 1999 році в цей день в бельгійському Антверпені приступила до роботи “Школа повій”. На курси зараховувалися не тільки “початківці”, а й ті, хто хотів підвищити рівень своєї професійної майстерності. Через три місяці школа була закрита під тиском громадських організацій.

У 2000 році влада Тайваню заарештували 25-річного Чен Інь-Хао, творця знаменитого комп’ютерного вірусу CIH, названого за ініціалами автора. У народі вірус відомий як “Чорнобиль”, так як одна з його версій активується 26 квітня, в річницю аварії на атомній електростанції. Чен розробив вірус в 1998 році, менш ніж через рік він вивів з ладу близько п’ятисот тисяч комп’ютерів по всьому світу, що працюють на версії Windows 95/98. За офіційними даними, тільки в Південній Кореї “Чорнобиль” заподіяв збиток на суму понад 250 мільйонів доларів. Вперше в історії вірус призводив до повної непрацездатності комп’ютера. Чен Ін Хао, згідно тодішнім тайванським законам, нічого не порушив, тому не поніс кримінальної відповідальності. Навпаки, отримав роботу. З 2006 року до цього дня він працює в Gigabyte Technology.

2002 – сходження льодовика Колка в Кармадонській ущелині в Північній Осетії. У результаті стихійного лиха загинув актр та режисер Сергій Бодров і знімальна група фільму “Зв’язковий”

2008 – У столиці Пакистану Ісламабаді терорист-смертник направив вантажівку, начинену вибухівкою, на готель «Марріот» — від вибуху загинуло 54 особи і 266 було поранено. Про свою причетність до теракту заявила «Аль-Каїда».

2011 – У Китаї у провінції Шеньсі сталася найсильніша за останні півстоліття повінь. З небезпечних районів евакуйовано понад 70 тисяч людей, під водою опинилися 10 міст. Понад 30 тисяч будинків повністю затоплені. Жертвами негоди стали 45 людей.