За погодженням із ювенальними прокурорами Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру подружжю у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 149 (вербування людини, вчиненого з метою експлуатації, з використанням обману та уразливого стану особи, вчинені щодо неповнолітніх та малолітніх) та ч. 5 ст. 301 (виготовлення, зберігання з метою збуту зображень та інших предметів порнографічного характеру, що містять дитячу порнографію, та їх збут, вчинене за попередньою змовою групою осіб) КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що жителька Вінницького району Вінницької області упродовж 2017 – 2020 років завербувала 16 малолітніх та неповнолітніх дівчат з метою їх експлуатації в порнобізнесі. Свої дії підозрювана вчиняла під виглядом запрошення дівчат до роботи у модельному агентстві, обіцяючи їм грошову винагороду та подарунки.

Надалі підозрювана та її чоловік за місцем свого проживання виготовили графічні зображення та відеофайли загалом за участі 34 дівчат у спідній білизні у реальній та змодельованій обстановці. Після цього готову продукцію, яка за висновками мистецтвознавчих експертиз належать до дитячої порнографії, подружжя збуло через мережу Інтернет.

Наразі у кримінальному провадженні організовано проведення слідчих дій для встановлення всіх обставин вчинення кримінальних правопорушень.

У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованого злочину у судовому порядку, подружжю загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури