Закон про олігархів, як його називають, Верховна Рада прийняла 23 вересня 2021 року. Про його запровадження у нашому регіоні розповів Олег Мартинюк, заступник начальника ГУ ДПС у Вінницькій області, на брифінгу 24 вересня.

– Економіка України нині у складному становищі. Тому вирішено оголосити амністію тіньовим капіталам через одноразове добровільне декларування фізособами активів та сплати одноразового збору до бюджету (5% – активи в Україні, 9% – активи за кордоном). Маються на увазі активи, одержані за рахунок доходів до 01.01.21 р., з яких не сплачені податки. Одноразове добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Суму до 400 тис. грн можна не декларувати.  – роз’яснив  Олег Мартинюк.

– Чи є обмеження для декларантів?

– Декларантами не можуть бути малолітні чи недієздатні особи.

– Які активи можна декларувати?

– Це банківські рахунки, нерухоме майно (земля, будинки тощо), транспортні засоби, частки (паї) у майні інших осіб,  цінні папери, дивіденди та інші фінансові вигоди.

– Які активи не можна декларувати?

– Це майно чи капітали, одержані внаслідок кримінальних порушень; активи осіб, що знаходяться під судом; готівка у національній чи іноземній валюті; активи, що знаходяться на території держави-агресора.

– Які кримінальні порушення маються на увазі?

– Кримінальні злочини, рейдерські захоплення, крадіжки і т.д. А ще тендерні порушення, коли переможець тендеру отримує мільйони з держбюджету, а потім не виконує взяті зобов’язання, особливо у сфері будівництва.

– Чи перевірятимуться подані декларації?

– Так, будуть проводитись камеральні перевірки, які виявлять і недобросовісну подачу даних, і всі помилки, навіть арифметичні. Податкова перевірка не проводиться щодо джерела доходів, за які набуті активи.

– Який термін сплати податків?

– Сплатити податки із задекларованих активів треба протягом 30 днів з дня подачі документів.

Більш докладно про добровільну (спеціальну) одноразову декларацію активів до 1.09.22 р.— на сайті ГУ ДПС у Вінницькій області.