Закон про олігархів, як його називають, Верховна Рада прийняла 23 вересня 2021 року. Про його запровадження у нашому регіоні розповів Олег Мартинюк, заступник начальника ГУ ДПС у Вінницькій області, на брифінгу 24 вересня.
– Економіка України нині у складному становищі. Тому вирішено оголосити амністію тіньовим капіталам через одноразове добровільне декларування фізособами активів та сплати одноразового збору до бюджету (5% – активи в Україні, 9% – активи за кордоном). Маються на увазі активи, одержані за рахунок доходів до 01.01.21 р., з яких не сплачені податки. Одноразове добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Суму до 400 тис. грн можна не декларувати. – роз’яснив Олег Мартинюк.
– Чи є обмеження для декларантів?
– Декларантами не можуть бути малолітні чи недієздатні особи.
– Які активи можна декларувати?
– Це банківські рахунки, нерухоме майно (земля, будинки тощо), транспортні засоби, частки (паї) у майні інших осіб, цінні папери, дивіденди та інші фінансові вигоди.
– Які активи не можна декларувати?
– Це майно чи капітали, одержані внаслідок кримінальних порушень; активи осіб, що знаходяться під судом; готівка у національній чи іноземній валюті; активи, що знаходяться на території держави-агресора.
– Які кримінальні порушення маються на увазі?
– Кримінальні злочини, рейдерські захоплення, крадіжки і т.д. А ще тендерні порушення, коли переможець тендеру отримує мільйони з держбюджету, а потім не виконує взяті зобов’язання, особливо у сфері будівництва.
– Чи перевірятимуться подані декларації?
– Так, будуть проводитись камеральні перевірки, які виявлять і недобросовісну подачу даних, і всі помилки, навіть арифметичні. Податкова перевірка не проводиться щодо джерела доходів, за які набуті активи.
– Який термін сплати податків?
– Сплатити податки із задекларованих активів треба протягом 30 днів з дня подачі документів.
Більш докладно про добровільну (спеціальну) одноразову декларацію активів до 1.09.22 р.— на сайті ГУ ДПС у Вінницькій області.