До срібного ювілею – 25-річчя головного культурного бренду Вінниці – міжнародного джазового фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST – у холі Вінницької міської ради відкрилася виставка «Джазові емоції Вінниці».

Завдяки величезним світлинам експозиції вінничани та всі гості міста мають унікальну нагоду згадати найяскравіші моменти, які глядачі кількох поколінь разом із легендарними артистами пережили на вінницькому джазовому фестивалі. А згадати є багато що!

VINNYTSIA JAZZFEST – найстаріший джазовий фестиваль незалежної України, на якому починаючи з 1996 року виступили понад 800 провідних джазових музикантів із 37 країн світу. Організатори навіть жартують: «Глобус уже малий! Простіше назвати, з яких країн до нас не приїжджали».

Всі артисти, які за 25 років виступили на VINNYTSIA JAZZFEST, — видатні зірки, які залишили та зараз вносять свій неоціненний вклад у джаз. У Вінниці грала ціла плеяда американських легенд: Сайрус Честнат, Ел Фостер, Джессі Джонс, Шерон Кларк, Ліза Генрі, Джо Сесс, Деніз Перьє, Луіз Сімас. Незабутнім був концерт оркестру Олега Лундстрема і людини-легенди Георгія Гараняна. Вінниця бачила величезну кількість шикарних литовських музикантів, зокрема, культового барабанщика Володимира Тарасова і розкішний Біг-бенд «Старого підвалу».

На VINNYTSIA JAZZFEST неодноразово грав “перша джазова валторна світу” Аркадій Шилклопер, кращий джазовий контрабасист Австрії Георг Брейншмідт, скрипаль Руді Бергер (Австрія), культовий мультиінструменталіст Давид Голощокін, зірка джазового авангарду, французький кларнетист Луї Склавіс, норвезький піаніст Ян Гуннар Хофф, колоритний бразильський гітарист Фабіано Чагаза, суперзірка Південної Бразилії Ренато Боргетті, італійський квартет Даріо Пінеллі, Тріо Анджея Ягодзинського з Польщі, «посол польського джазу» Артур Дуткевич, володар десятків найпрестижніших премій та звань Кшесімір Дембскі , квартет «Soweto Entsha Vocal» з Південно-Африканської республіки, запальні французи «Batunga & The Subprimes», надзвичайний квартет Шенгетаї (Зімбабве—Франція), Федеральний молодіжний джазовий оркестр Німеччини Bujazzo — список можна продовжувати нескінченно.

— Та крім знайомства зі світовими зірками, ми щороку обов’язково відкриваємо широкій аудиторії найкращі українські імена. На VINNYTSIA JAZZFEST відбулась прем’єра програми «Джаз та класика» геніального Мирослава Скорика. З сольними програмами виступали Ігор Закус, яскравий «FREEDOM JAZZ», чуттєвий етно-джаз проект KoloYolo, вокальний бенд ManSound, секстет «JazzEX» та багато інших, – розповідає директор VINNYTSIA JAZZFEST, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков.

У скарбничці знакових досягнень Вінницького джазового фестивалю є і рекорд України. У 2007 році вперше не тільки в Україні, а й — у світі! — джазовий фестиваль вийшов у прямому радіо- і телевізійному ефірі. А завдяки найдовшій прямоефірній трансляції культурологічного проекту — 11 годин 40 хвилин — VINNYTSIA JAZZFEST та Вінницька облдержтелерадіокомпанія «Вінтера» увійшли до Книги Рекордів України.

Завдяки VINNYTSIA JAZZFEST, як ключовій мистецькій події міста, навіть виникло таке поняття як «Джазовий туризм Вінниччини». Щороку фестиваль відвідують туристи з усіх областей України і з-за кордону, дипломатична верхівка іноземних посольств і культурних інституцій.

Відвідати виставку «Джазові емоції Вінниці» у холі Вінницької міської ради (вул. Соборна, 59) всі бажаючі можуть до 10 жовтня.

А з 1 по 3 жовтня приходьте за новими незабутніми емоціями на яскраві події ювілейного XXV міжнародного джазового фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST-2021, який цьогоріч проходить за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства розвитку туризму, Генерального консульства республіки Польща у Вінниці, Вінницької міської ради і ОДА та за особистого сприяння Сергія Моргунова.

На грандіозному відкритті VINNYTSIA JAZZFEST 1 жовтня о 19.00 у театрі імені Садовського бродвейський мюзикл «Сімейка Аддамсів» представлять литовські постановники і Національна оперета України.

2 і 3 жовтня з 10.00 до 13.00 у концерт-холі «Моnt Blanc» (вул. Соборна, 34) пройдуть «Джазові сніданки» – ексклюзивні майстер-класи та креативні музичні коворкінг-зустрічі зі світовими зірками джазу.

2 і 3 жовтня з 18.00 у Вінницькому аеропорту своїми ексклюзивними концертними програмами всіх вражатимуть кращі джазові музиканти України, Ізраїлю, Польщі, Нігерії, Анголи, Гани і США: Лаура Марті і JAZZ in KYIV BAND на чолі з Олексієм Коганом, Тріо Олексія Петухова, зірки нової хвилі польського джазу Дарек Рубіновським і O.N.E. Quintet, майстри етноджазу Shockolad & Dana Vynnytska, перший Всеукраїнський молодіжний сесійний джазовий бенд із проектом «Телепортація» і зірковими солістами: Робертом Анчиполовським і Оксаною Славною, запальний OLD FASHIONED BAND, Тріо Андрія Арнаутова і жива легенда — єдиний син «королеви джазу» Елли Фіцджеральд Рей Браун.