Проєкт Вінницького інноваційно-технологічного парку «Кристал» розпочали впроваджувати з 2018 року. Це перша в Україні муніципальна ініціатива. Технопарк розміститься у будівлі на вул. 600-річчя, 21, це колишнє приміщення заводу. Активні роботи з реконструкції розпочались цьогоріч. Як вже вдалось перетворити простір, розповів міський голова Сергій Моргунов.

На об’єкті реконструкції уже демонтували стару покрівлю, стінові панелі, підлогу, технологічні трубопроводи. Робітники підсилили суміжні стіни за спеціальною технологією, замінили дах, утеплили його, виконали низку заходів для покращення надійності та зносостійкості конструкції. А саме, полагодили перекриття, де це було необхідно, влаштували пароізоляцію, з легкого бетону зробили стяжку під ухилом для природного відведення опадів. На даху встановили каркаси під монтаж зенітних ліхтарів, які дозволять сонячному світлу максимально проникати всередину будівлі. Уже виконали перший етап монтажу системи дощової каналізації по даху та проклали частину нових тепломереж.

«Будівельники перейшли до важливого етапу – влаштовують підґрунтя та бетонну основу міжповерхових перекриттів нової будівлі. Закладають стовпчастий фундамент. Вже зробили основу під частину колон. Загалом споруда для технопарку буде цікавою конструктивно. На базі колишнього заводського корпусу заплановано збудувати «трирівневу етажерку». Наразі готують триярусний каркас з антресольним поверхом всередині приміщення. Для чого ми використаємо таке архітектурне рішення? Щоб збільшити корисні площі об'єкта після реконструкції та забезпечити якнайбільше природного освітлення», - розповів міський голова Сергій Моргунов.

Як передбачає проєкт, у цьому корпусі по центру від входу розташують ресепшн, а по обидва боки від нього на верхні поверхи вестимуть сходи. На першому поверсі працюватимуть лабораторії та кафетерій. На другому – мініготель на 4 номери, які використовуватимуть для виробничих потреб. А на третьому – клубні офіси, які будуть дворівневими. Тут працюватимуть різні команди стартапів, підприємців, фахівців креативних індустрій.

Очікується, що до кінця року триповерховий каркас буде готовий повністю. У планах розпочати монтаж каркасу фасадних систем. І навіть завершити – за умови додаткових коштів.

Варто відзначити, що Вінниця подала заявку на участь в державній програмі «Створення центрів креативної економіки» від Міністерство розвитку громад та територій України. На реалізацію проєкту вінницького технопарку може надійти ще 20 млн грн для. Адже стабільне фінансування важливе, підкреслив міський голова.

На роботи з реконструкції у 2021 році громада виділила 9 млн грн, державне співфінансування становить 19,5 млн грн. Варто зазначити, що 15 млн з них вдалося залучити за сприяння народного депутата Максима Пашковського.

Завдяки технопарку «Кристал» Вінниця привабить ідеї та таланти, а також створить якісні можливості для самореалізації молоді.

Більше про проєкт інноваційно-технологічного парку «Кристал» можна дізнатись на сайті https://bit.ly/3AW50fx