Справжня революція в Козятині виникла після скарги місцевої жительки на роботу приймального відділення, яке відкрили у ЦРЛ в рамках «Великого будівництва» від президента Зеленського.

Ось що повідомила Олександра Поліщук:

– Вчора моя сестра з дитиною пішли в Козятинську ЦРЛ, щоб зробити комп’ютерну томографію племінниці, але, як виявилось, КТ та інше обладнання не працює! Місяць тому все керівництво міста і області урочисто відкривало нове діагностичне відділення та заявляло, що все готове для обслуговування людей. Сьогодні вони поїхали у Вінницю, бо чекати немає коли…


Оце вам реформа. Пофотографувались, і на цьому все. Пропіарились всі — Сергій Борзов, голова Вінницької ОДА, Ірина Борзова — народний депутат України, мер — Тетяна Миколаївна Єрмолаєва, В’ячеслав Соколовий — голова Вінницької обласної ради, Володимир Грой­сман, «Слуга народу», «Українська стратегія Гро­йсмана» — Вінниця. А лю­ди знову залишились зі сво­їми проблемами самі та закритим на замок відді­лен­ням.

Цей допис у соціальній мере­жі зчинив справ­жній фурор. Посипалися відгуки не лише від жителів Козятина, але й від лікарів та депутатів усіх рівнів.

Миттєво на звернення від­реагувала нардепка Ірина Борзова. Ось як вона прокоментувала цю ситуацію:

- На минулому тижні я отримала велику кількість звернень від мешканців Козятинської громади про те, що приймальне відділення в Козятинській лі­карні не працює. Люди обурені, бо їх відправляють робити платну діагностику.

Зауважу, 18 серпня, перевіряючи готовність приймального відділення у Козятинській лі­карні, голова територіальної громади та виконуючий обов’язки головного лікаря запевнили мене особисто та всіх присутніх, що відділення працюватиме цілодобово і всі фахівці є. Але станом на 15 вересня приймальне відділення не працювало. Пацієнтам комп’ютерну томографію на місці не роблять, відправляють на Вінницю. УЗД-діагностику теж не роблять. Тобто на публіку одне, на ділі – інше.

Держава своє зобов’язання виконала — на реалізацію проєкту у Козятинській лікарні з державного бюджету було виділено 26,4 млн грн, з яких 8,4 млн грн – на реконструкцію будівлі, ремонтні роботи та прибудову для заїзду машин «швидкої допомоги». А на 18 млн грн встановлено сучасне високотехнологічне обладнання. А саме — апарат ультразвукової діагностики, цифровий рентген та най­сучасніший ком­­п’ютерний томограф. Ситуацію, яка скла­лася у Ко­зятин­ській лі­­кар­ні, беру під особистий контроль та напра­вляю депутат­ські звернення у від­­повідні ін­стан­ції.

У лікарні запевняють, що фахівцями для обслуговування нового обладнання забезпечені

За коментарем щодо проблем у Козятинській ЦРЛ наш кореспондент звернувся до міського голови Козятина Тетяни Єрмолаєвої, але вона не відповіла. Натомість публічний коментар надав в. о. головного лікаря Ігор Грубеляс.

- Так, дійсно, відбулося відкриття першої черги реконструкції відділення екстреної допомоги, до якої входить діагностичний блок. Але ліцензію — дозвіл на право використовувати сучасне обладнання діагностичного блоку – ми отримали тільки тепер. На жаль, процедура отримання цього дозволу затягнулася у часі, потрібно було залучити фахівців різного напрямку — держпродспоживслужби, екології, радіаційного захисту. Ми не дотримувалися ін­струкції державної інспекції ядерних реагувань. Подібна проблема виникла не лише у нас, але й в інших лікарняних закладах. Але це ми вже пройшли і готові до щоденної роботи. Тепер кожен громадянин України, а не лише нашої громади, як пацієнт після направлення сі­мей­ного лікаря чи лікаря-спеціаліста при наявності показів і у встановленому порядку може отримати обстеження на 32-зрізному комп’ютерному томографі, сучасному цифровому рентгенапараті та сучаному УЗД-апараті.

Для надання цих послуг є достатня кількість спеціалістів, які пройшли відповідне навчання та володіють методикою роботи. Обладнання буде працювати 24 год. на добу 7 днів на тиждень для надання екстреної медичної допомоги. Для планового — у робочі дні з 8.00 до 14.00.

Нагадаємо, на Вінниччині заплановано реконструкцію 10 приймальних відділень в опорних лікарнях. У Гайсині, Бершаді, Калинівці, Жмеринці, Могилеві-Подільському і Козятині такі відділення уже відкрили. Але, як показують реалії, від­криті — не завжди доступні. Повідомляйте нам про можливі порушення роботи «екстренки» та чи отримують пацієнти там гарантовані державою безоплатні послуги?

Людмила Поліщук