З 21 вересня у Хмільнику запрацювала Академія боксу Романа Головащенка. Він раніше був чемпіоном світу, Європи та Інтерконтинентальним чемпіоном за різними версіями.

Ідейним натхненником та ініціатором створення Академії став товариш зіркового 33-річного боксера Михайло Петровський. Вінничанин Роман Головащенко разом з його сином виступав багато років у збірній.


– Із ідеєю Академії боксу ми звернулися до міського голови Хмільника Миколи Юрчишина. Він разом із міськими депутатами підтримав цю ініціативу. Посприяв і народний депутат України Петро Юрчишин. Всі вони розуміють, що спорт для молоді — це чудова альтернатива гаджетам, наркотикам і алкоголю.

– Романе, в якому приміщенні розташується Академія?

– Нам виділили приміщення на Центральному стадіоні міста. Це буде сучасна спеціалізована боксерська зала із новим обладнанням на кшталт того, що діє на олімпійській базі в Конча-Заспі. Лише у меншому масштабі.

– За чий кошт буде придбано обладнання, зроблений ремонт зали?

– На це виділяються кошти із бюджету ОТГ. Допоможуть спонсори, яких не бракує. Бажаючі розвивати спорт і допомагати боксу у Хмільнику є.

– Які змагання можна буде проводити в цій залі?

– Там можна буде проводити і збори, і змагання всеукраїнського і міжнародного масштабів. Є вже охочі приїхати до мене на збір серед команд Німеччини, Польщі і Чехії. Чекаємо лише завершення ремонту бази.

– Ви самі будете тренувати чи запросите інших тренерів?

– Я тренуватиму поки що три рази на тиждень. За необхідності буду й чотири рази приїздити у Хмільник. Другим тренером Академії буде Сергій Кіщук. Ми почнемо працювати в парі. Я задаватиму тон роботі, а він підтримуватиме його за моєї відсутності.

– Дітей якого віку запрошуєте?

– Ми набираємо юнаків 6-16 років. Вчора було перше тренування, на яке завітали близько 40 дітей. Плануємо збільшувати масовість. Водночас збираємося готувати чемпіонів. Я хочу передати їм свій досвід. Сподіваємося, що хтось із цих хлопців досягне тієї мети, якої я не досяг! А саме — стане абсолютним чемпіоном світу з боксу. Саме цю мету я ставив колись перед собою.


– Навчання буде платним?

– Повністю безкоштовним! Вже закуплена вся амуніція, рукавички, змагальні і тренувальні шоломи, класні боксерські мішки, скакалки, каремати, тренажери для координації тощо.

Максимальну увагу приділятимемо й захисту дітей, збереженню їхнього здоров'я. Адже багато батьків бояться того, що бокс — травматичний вид спорту. Але з нашою чудовою амуніцією можна буде уникнути травм.

– Який маєте тренерський досвід?

– Два роки був тренером у Вінниці, де мешкаю. Але практично все своє життя тренував самого себе. Вчився і у бага­тьох хороших наставників, ці знання записував у щоденники. Із моїм тренером, заслуженим тренером України Романом Вакалюком ми багато працювали, вивчили чимало техніко-тактичних моментів. За це я йому щиро вдячний. Тому маю що розповісти своїм учням!

– Продовжуватимете професійну кар'єру?

– Так. Але через карантин вже цілий рік не можу провести черговий бій; все зривалися. Думаю провести ще 1-2 бої і завершити профі-кар'єру. Адже в боксі я із 1993 року, тому йде 29-й рік виступів на ринзі. Думаю дотягнути до 30 років і піти. А свій досвід передаватиму молоді.

Фелікс ЖАНІН