Минулого тижня виявили ще 39 випадків індійського Delta-штаму

Про це повідомляють у ДУ «Вінницький центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

– На минулому тижні ми відправили 40 позитивних зразків від хворих, які знаходяться у стаціонарах, для подальшого дослідження в референс-лабораторію вірусологічних досліджень   ДУ «ЦГЗ МОЗ України» на наявність Дельта-антигену. На жаль, з 40 зразків  – у 39 виявлено мутований штам коронавірусу  (Дельта)», – повідомив завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Степан Томин.

Він зазначив, що таким чином вже з серпня Вінниччина має захворювання пацієнтів і зі штамом Дельта. Впродовж серпня –жовтня поточного року штам (Дельта) був виявлений в 82 зразках відібраних від хворих  на 21 адміністративній території області – м.Вінниці, Бершадському, Барському, Вінницькому, Гайсинському, Жмеринському, Калинівському, Крижопільському, Козятинському, Іллінецькому, Липовецькому, Могилів-Подільському,  Немирівському, Оратівському, Погребищенському, Теплицькому, Тульчинському Томашпільському, Чернівецькому,  Хмільницькому, та Шаргородському районах.

За словами Степана Томина, враховуючи циркуляцію на території області мутованого штаму коронавірусу (Дельта), слід очікувати подальше зростання захворюваності на  гостру респіраторну хворобу COVID-19.

Він закликав мешканців Вінниччини не зволікати з вакцинацією проти COVID-19. Та нагадав, що наразі у регіоні діють центри масової вакцинації, і вакцини в області достатньо.

Соня Іванчук