Днями у Кам’янці-Подільському відбулася прес-конференція з підведенням перших підсумків проєкту «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова», що реалізує Барська міська рада у партнерстві з Вінницькою міською радою, а також територіальними громадами Вінницької та Хмельницької областей у межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму України.


Влітку 2021 року в Україні з'явився перший пішохідний культурний маршрут за моделлю відомого у всьому світі Шляху святого Якова — Camino Podolico. П'ять місяців команда Подільського шляху святого Якова готувала його до подальшого самостійного розвитку. Ірина Походзей - начальниця відділу економіки, інвестицій та регуляторної діяльності Барської міської ради зазначила, що їх громада із задоволенням взялася за реалізацію проєкту, спільно з громадами Вінницької та Хмельницької областей.

«Ми стали заявниками проєкту на грантову підтримку Українського культурного фонду та здобули перше місце в експертному оцінюванні. Наша заявка набрала 462 бали з 500 можливих. І це не дивно, адже природа та історія Поділля дуже цікаві. Нам є що показати туристу. Бюджет проєкту склав близько 820 тис. грн. Але ми вклали в Camino Podolico не лише кошти, а й енергію і душу», - наголосила Ірина Походзей.

Міський голова Кам'янця-Подільського Михайло Посітко розповів, що громада охоче долучилася до створення першого пішого культурного маршруту в Україні.

«Ми відразу направили своїх представників, щоб обговорити всі деталі. Адже це цікавий проєкт. Шлях святого Якова дуже популярний в усьому світі туристичний маршрут. Тож для нас стало чудовою ініціативою зробити власний Подільський шлях, щоб люди могли пройтися українськими дорогами, помилуватися Подільськими краєвидами», - каже Михайло Посітко.

Подільський шлях святого Якова пролягає через 13 основних населених пунктів Вінницької та Хмельницької областей: Вінниця, Гнівань, Браїлів, Жмеринка, Северинівка, Бар, Ялтушків, Віньківці, Зіньків, Маліївці, Дунаївці, Маків, Кам'янець-Подільський. Маршрут розрахований на 10–14 днів. Однак туристи у рамках тестування у 2021 році долали по 100 та/або 150 км за 10, 8, 6 і навіть 2 дні. Camino Podolico проходили соломандрівники, компанії з 3–5 людей, сім'ї з дітьми, господарі з собаками, проїжджали велосипедисти та пробігали бігуни. За 5 місяців існування маршруту у тестовому режимі, його подолали повністю чи частково понад 150 людей різної статі та віку.

За час тестового сезону з'явилися всі необхідні атрибути для мандрівки: паспорт пілігрима, наліпки та печатки, друкована мапа, детальний електронний трек, путівник та стенди біля найцікавіших місць. А також ділянки маршруту промарковані жовтими стрілками, щоб мандрівник міг легко знайти дорогу далі.

На шляху через кожні 15–25 км є заклади розміщення: готелі, зелені садиби, гуртожитки, кемпінги. Крім того, в деяких населених пунктах можна знайти прихисток у монастирях.

Офіційний сезон паломництва стартує 25 квітня 2022 року і триватиме до кінця жовтня. За словами директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександра Вешелені, у планах команди проєкту – інтеграція маршруту у міжнародній мережі.

«Цей тестовий сезон дозволив нам відшліфувати наш продукт з орієнтуванням на конкретного споживача. Коли на маршруті з'являться перші іноземні туристи, це стане великою подією у кожній малій громаді, через які пролягає маршрут. А ми на основі Camino Podolico будемо навчати людей ведення садибної діяльності та комунікації з іноземцями. Ми також плануємо пройти усі етапи сертифікації маршруту Радою Європи через Федерацію шляхів святого Якова та стати офіційною частиною європейського Шляху святого Якова. Для цього ми провели попередні перемовини з представниками Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Наш маршрут буде вести через Карпати до кордону з ЄС», - зауважив Олександр Вешелені.

Днями проєкт у тестовому режимі запустив свій сайт https://bit.ly/3nA6Xsj, на якому буде вся необхідна інформація для мандрівників та новини, які стосуються маршруту. Невдовзі там з'явиться ще англомовна версія. Також відзнято промоційні ролики про маршрут і громади, які можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/channel/UCWzI5uceONOGpEbFDboeZZQ

Ті, хто хочуть долучитися до Camino Podolico та подолати його вже в новому сезоні 2022 року, знайдуть всі необхідні матеріали для мандрівників за посиланням https://cutt.ly/2E4ibsm та на сторінці Camino Podolico у Facebook або на сайті https://bit.ly/3nA6Xsj