Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА опублікував перелік медичних протипоказань та застережень до вакцинації від коронавірусу.
Фахівці повідомляють про абсолютні постійні та тимчасові протипокази.
Абсолютні постійнійні:
-анафілактична реакція (шок) на попереднє введення вакцини (але можна вакцинуватися іншим типом вакцини). Протипоказання лише для векторних вакцин (AstraZeneca та Janssen):
-гепариноінлукована тромбоцитопенія;
-синдром тромботичних антифосфоліпідних антитіл;
-венозний або артеріальний тромбоз з тромбоцитопенією після застосуваннявакцин на векторній основі.
-міокардит та/або перикардит, який виник після введення першої дози м-РНК вакцини (але можна вакцинуватися іншим типом вакцини).
Абсолютні тимчасові протипоказання:
-гостра хвороба з температурою понад 38,0° С. Видається після хвороби довідка форми 027/о із відстороненням від вакцинації строком до 2-х тижнів.
-лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинація може бути проведена через 90 днів після лікування. Термін дії висновку 3 місяці.
-введення вакцин від інших хвороб. Вакцинація проти COVID-19 можлива через 2 тижні. Виняток – вакцинація проти грипу, її можна одночасно вводити з вакциною проти коронавірусної інфекції. Термін дії висновку 14 днів.
-проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз. Ці обстеження робимо або до вакцинації від COVID-19, або вже через 4 тижні після вакцинації. Вакцинуватись від COVID-19 можна одразу після отримання результату дослідження.
-перебування на курсі інтенсивної цитотоксичної хіміотерапії. Відтермінувати проведення вакцинації до відновлення абсолютної кількості нейтрофілів.
-трансплантація та клітинна терапія – вакцинація дозволена щонайменше через 3 місяці.
⠀-перенесений ковід. Після перенесеної коронавірусної інфекції вакцинація може бути відкладена на 3 місяці. Але при бажанні можна вакцинуватись вже через 4 тижні від появи перших симптомів хвороби або позитивного результату ПЛР-тесту (через 2 тижні після одужання).
Термін дії довідки 3 місяці від часу перебігу COVID-19, тобто, якщо ви захворіли 1 серпня, то 1 листопада вам цю довідку лікар вже не зможе надати.⠀
Вакцинація з пересторогою (висновок надає вузький спеціаліст, а не сімейний лікар) – це ті стани, коли лікар має оцінити ризик і користь від вакцинації.
Хворі з онкологією мають бути вакциновані обов’язково. Але лікар спеціаліст приймає рішення керуючись спеціальними настановами НТГЕІ.
Серед протипоказань й аутоімунне захворювання.
Людмила Поліщук
Концтабір Україна