Вінницька міська територіальна громада серед лідерів рейтингу в Україні за кількістю зареєстрованих ОСББ. Тільки за цей рік у Вінниці створили 56 нових об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Всього у Вінниці діє 775 ОСББ у 835 багатоповерхівках.

У 2021 році вінничани активно створюють об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, вони все більше хочуть самостійно керувати спільною власністю. Начальник відділу по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міської ради Ігор Іванов зауважив, що у всеукраїнському рейтингу за кількістю будинків, у яких зареєстровані ОСББ,  станом на початок жовтня перед Вінницею лише два міста-мільйонники – Запоріжжя та Київ.  У Києві цьогоріч створили 57 об’єднань співвласників, у Запоріжжі – 92, у  Вінниці  – 56.


За останні роки Вінницька міська рада та її виконавчий комітет прийняли низку рішень по підтримці об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Наразі діє кілька муніципальних програм. Найпопулярніша - капітальний ремонт одного із видів конструктивних елементів (двох - якщо будинок введено в експлуатацію до 1970 року) за рахунок бюджету громади. Співвласники самі обирають, що їм необхідно зробити в їхньому будинку: відремонтувати дах, оновити  ліфти чи замінити мережі. А виконати інші ремонтні роботи, в тому числі і благоустрій прибудинкової території, можна за програмою співфінансування. Місто фінансує 70% витрат, а 30% -  мешканці.

«Цьогоріч 51 ОСББ Вінниці вже скористалося муніципальними програмами підтримки об'єднань співвласників. 32 ОСББ зробили безкоштовний капітальний ремонт одного з елементів будинку, а у 19 ОСББ провели капремонт на умовах співфінансування (30/70). В 11 - наразі тривають роботи», - розповів начальник відділу по розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків міської ради Ігор Іванов.

Щороку у Вінниці організовують різні заходи для розвитку та підтримки ОСББ. Впродовж  2021 року  провели 112 зустрічей з мешканцями багатоповерхівок, надали понад 2300 консультацій та організували півсотні вебінарів.

Зокрема, відділ по розвитку ОСББ Вінницької міської ради та Ресурсний центр підтримки ОСББ для голів правлінь ОСББ Вінниці організували двотижневе навчання за програмою «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)». 20 голів правлінь ОСББ міста вчилися правильно керувати житловим комплексом згідно з законодавством, розбиратися в економічних питаннях.  Також їх ознайомили із сучасними стандартами менеджменту щодо управління будинком.

Навчання провели за рахунок бюджету громади в рамках виконання програми «Розвиток самоорганізації мешканців багатоквартирних будинків та підтримка розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міської територіальної громади на 2014-2023 роки».

Усі учасники успішно склали іспит у Київському національному університеті будівництва і архітектури (КНУБА) та отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації.