Мало хто знає, що легенда світової опери Дмитро Хворостовський має українське коріння. А його мама Людмила була вінничанкою. Закінчила медуніверситет і поїхала працювати до Красноярська. На північ тодішнього СРСР.

Вона рідна сестра відомого вінничанина Володимира Бондарчука. Він довгий час працював заступником міського голови м. Вінниці. Очолював туристичний клуб.

«33-й» не раз брав інтерв’ю із ріднею оперної легенди світу. Дядько, хто його знав, був дуже схожим із племінником.

Дядька як і племінника не стало.

Але голос його живий. На прохання його друзів – нагадуємо про легенду світової опери його співом.

Дмитро Хворостовський народився у Красноярську , в сім’ї інженера-хіміка та лікаря. Мати, Людмила Петрівна, працювала гінекологом. Батько, Олександр Степанович, захоплювався співом, часто співав дуетом з дружиною і акомпанував собі на фортепіано. У батька також була велика фонотека оперних платівок, які маленький Дмитро слухав з раннього дитинства. Перші кроки у співі зробив у 4 роки. Навчався у дитячій музичній школі по класу фортепіано.

Закінчив Красноярське педагогічне училище імені А. М. Горького, де між іншим співав у стилі «хард-рок» в маловідомій аматорській рок-групі. У 1982 поступив на вокальний факультет Красноярського інституту мистецтв у клас професора Катерини Костянтинівни Іофель. Ще студентом 3-го курсу інституту починає співати у Красноярському державному театрі опери та балету, спочатку партії другого плану, а згодом і сольні партії — у операх «Пікова дама», «Фауст», «Євгеній Онєгін», «Травіата», «Паяци», «Іоланта».

Ще за радянського часу співак починає виїжджати за кордон СРСР.


Його дебют відбувся співом партії Єлецького в опері «Пікова Дама» П.І.Чайковського в оперному театрі Ніцци (Франція). Тоді ж він почав брати участь у міжнародних вокальних конкурсах. У 1988 він виграв конкурс у Тулузі. Але справжня велика сценічна кар'єра, за його власним визнанням, почалася в 1989 році, після того як він став переможцем конкурсу оперних співаків «Кардіффські голоси». Ще під час конкурсу, одразу ж з після першого туру, в Хворостовського вже був західний професійний агент-імпресаріо. А наступного дня після фіналу він підписав контракт на запис з компанією Philips. Дебюти Хворостовського в оперних театрах Лондона та Нью-Йорку відбулися протягом року. Хворостовський перебирається з СРСР на постійне помешкання на Захід.

Дмитро Хворостовський Із дружиною Флоренс. Баритон і сопрано - обоє легендарні оперні співаки

З 1990 мав ангажементи в ряді театрах Ла Скала, Берлінському, Мюнхенському, Баварському та Віденському оперних театрах, регулярно виступав на оперній сцені Зальцбурзького фестивалю; іноді також на батьківщині — у Маріїнському театрі Санкт-Петербургу та московському театрі «Нова Опера».

В 1994 році купив собі 5-поверховий дім в Лондоні, куди перебрався разом з сім'єю.

У 2015 році у співака був встановлений діагноз рак мозку. Він був змушений скасувати численні заплановані концертні виступи, пройшов кілька курсів хіміотерапії в одному з онкологічних центрів Лондона. В вересні 2015 повернувся на сцену, але в грудні 2016 його стан значно погіршився. Незважаючи на міцну спортивну статуру Дмитра Хворостовського, в нього паралізувало ліву руку. Хвороба дала чисельні метастази. Останній раз, вже напівпаралізований, співак вийшов на сцену у червні 2017 на гала-концерті нижньо-австрійського замку Графенеґ.

Останні п'ять днів життя він провів у хоспісі і, за повідомленням його друга диригента Костянтина Орбеляна, був у свідомості, але вже не міг розмовляти. 22 листопада 2017, після 2,5 років хвороби, співак помер у лікарні Лондона.

Він став батьком 4-х дітей.

Його, як і інших геніальних вихідців СРСР, у міжнародних конкурсах, зокрема в Тулузі (Франція, 1988) скрізь супроводжували агенти радянської спецслужби КДБ. Щоб не втік за кордон.

Але після розвалу СРСР він таки туди перебрався.

Детальніше про це у газеті «33-й канал»

Тетяна Редько