18-19 листопада у мистецькій залі Галереї ХХІ проходить «Культурно-мистецька резиденція 2021». Це дводенний воркшоп, який включає в себе виставку вінницького митця Олександра Нікітюка «МІФОГЕНЕЗ 2020-2021», проєкт Марії Дитинюк «Арт-галерея у доповненій реальності». Також гості резиденції побачать «Барви Японії: кімоно та аксесуари». Захід можуть відвідати вінничани з «зеленим» COVID-сертифікатом або з негативним ПЛР-тестом.
«Культурно-мистецька резиденція 2021» – це важливий інструмент для здобуття й поглиблення професійних знань та налагодження зв’язків у культурній сфері. Тут є можливість знайомитися з новими культурними контекстами й мистецькими практиками, презентувати власну творчість.
«Цей масштабний загальноміський захід має на меті об’єднати митців довкола культурного життя Вінниці, інформувати містян про сучасні тенденції в організації та розвитку культурно-мистецьких проєктів. А також обмін досвідом і налагодження комунікації з різними містами України та за її межами. Мені приємно, що географія митців-учасників резиденції не обмежується лише Поділлям», – каже директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук.
У перший день «Культурно-мистецької резиденції» вінницький митець Олександр Нікітюк представив проєкт «Мистецтво online. Нові виклики». Також художник у рамках воркшопу презентував виставку «МІФОГЕНЕЗ 2020-2021». Учасниця шоу «Україна має талант», арт-терапевт та художниця Марія Дитинюк представила авторський проєкт «Арт-галерея у доповненій реальності». Вона розповіла, як через мистецтво та створення ресурсних картин можна себе пізнавати та гармонізувати свій внутрішній стан. А представники ГО «Простір майбутнього» представили «Віртуальний міжнародний естрадно-духовий оркестр».
Ексклюзивний мистецький проєкт «Барви Японії: кімоно та аксесуари» презентувала професорка Харківської академії культури Світлана Рибалко. «Я представляю свою приватну колекцію кімоно, які я збирала десять років. Це автентичні японські кімоно 30-х років, 50-х, 70-х, 90-х років. Через кімоно можна побачити світ японської культури», – каже Світлана Рибалко.
Завершенням першого дня дійства стане музичний проєкт «RE:load» від «Popel Sax Quartet». Завтра, 19 листопада, у рамках «Культурно-мистецької резиденції 2021» відбудуться тренінги, навчання культурному менеджменту тощо.