25-річний вінничанин проживає у інтернаті для літніх людей та інвалідів. Заклад знаходиться у Вінниці. Олександр Козак пересувається лише на інвалідному візочку.

Та хлопець вражає ін­шим — своїм талантом. Пише авторську музику — реп. Виступає та перемагає на фестивалях міжнародного рівня. Репер розповідає, що не може влаштуватись на роботу. Коштів, які він отримує через інвалідність, не вистачає. Для розвитку музичної кар’єри потрібні фінанси. Та куди б він не звернувся, його «футболять». Юнак не може навіть влаштуватись оператором «гарячої лінії». Тому зараз він говорить через газету «33-й канал».

– Я шокований безладом, який відбувається у нашій країні. Мої прохання про допомогу ніхто не чує. Хоч інвалід, але маю бажання працювати. Хоча б кимось. Наприклад, оператором кол-центру… Та куди не піду, мені всюди відмовляють, бо МСЕК «прописав» непрацездатність. Оскаржувати це немає жодного сенсу, адже над комісією влади не має ніхто.

Через народну газету я звертаюсь до мера міста з проханням допомогти влаштуватись на роботу. Я, людина з інвалідностю І групи, спочатку звернувся у Центр зайнятості. На другий день вони мені відмовили у письмовій формі. Відповіли, що І група не має права працювати. Потім я звертався до заступників мера, які вислуховували мене і обіцяли допомогти. Та зворотного зв`язку я так і не дочекався.


Разом із юристом із Вінницької міської ради зареєстрували лист з проханням про допомогу до мера Сергій Моргунова. Через тиждень мені зателефонували з міської ради і сказали, щоб я заповнив анкету в кадровий резерв. Зробив і це. Та за деякий час мені дали знати, що є тільки вакансія реабілітолога. А от для мене нічого немає. Я вважаю, що мене просто послали відомим шляхом.

Та чому така несправедливість? Мені 25 років, я живу в будинку престарілих. Пишу авторський реп та виступаю на фестивалях міжнародного рівня. Представляв нашу Вінниччину навіть за кордоном, і не один раз. Чесно та порядно зароблятиму кошти, щоб в подальшому реалізувати себе як співака. Адже для записів музики потрібні фінанси, а все, що маю я — це 1200 гривень на місяць.

Софія Копач