Чинний глава держави Володимир Зеленський, який кілька разів ухилився від мобілізації під час військової агресії РФ проти України, не має права звинувачувати п’ятого президента, лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка в окупації частини Донбасу.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю “Прямому” висловив сам Петро Порошенко, відповідаючи на закиди Володимира Зеленського, які той висловив під час пресмарафону 26 листопада.

“Точно не Зеленському ставити мені питання, як українські Збройні сили і я як верховний головнокомандувач звільняли Донбас. Не Зеленському, який чотири рази тікав від мобілізації. Не Зеленському, який під час того, як я був в окупованому Луганську у ста метрах від захопленого будинку СБУ, як я під час кампанії був в Ізварине, яке вже тоді було захоплено російськими так званими прикордонниками”, – заявив Петро Порошенко.

“А він фотографувався в той час на Червоній площі в Москві або в Горлівці вже під час окупації. Був там такий “Бес”. І він за замовленням цього “Беса” в палаці культури “Стіролу” грав свої абсолютно безвкусні корпоративи для сепаратистів в той час, коли прямо там, в ста метрах від цього вбивали Володимира Рибака в окупованій Горлівці. І він жартував щодо захоплення українських танків. Не йому ставити ці питання”, – додав п’ятий президент України.

За словами Петра Порошенка, він дуже добре пам’ятає усі етапи звільнення окупованої російськими збройними формування частини Донецької та Луганської областей.

“Вночі мене розбуди – і я вам скажу, коли і як українські Збройні сили, добровольчі підрозділи звільняли під керівництвом верховного головнокомандувача Порошенка Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Слов’янськ, тоді ще Дзержинськ, Маріуполь, Краматорськ, Костянтинівку і дві третини окупованого Донбасу. І я пишаюся тим, що так ми зруйнували план Путіна побудови “Новоросії” на базі дев’яти областей України”, – додав він.

Він поставив риторичне питання чинному главі держави Володимиру Зеленському – які окуповані населені пункти були звільненні під час його перебування на посаді президента України.

Мені було б цікаво: а за два з половиною роки, який населений пункт звільнив пан Зеленський перед тим, як ставити мені питання? Може, нагадати підписане ним так зване розведення військ, де він здав українську землю, политою кров’ю українських воїнів для того, щоб прибігти і зараз мені ставити це питання?

Петро Порошенко, п’ятий президент України

“Можу нагадати, що в той час, коли українські воїни воювали, він, вибачте на слові, ч*еном на роялі грав, і сьогодні набирається наглості ставити мені питання. Не вам ставити ці питання, Володимире Олександровичу”, – підкреслив п’ятий президент.

За його словами, з 2014-го до 2019-го років були дуже важкі часи, і під час війни команда робила певні помилки і певні прорахунки.

“І я точно маю вибачитись перед родинами загиблих українських героїв за ці помилки та прорахунки”, – додав Петро Порошенко.

Як відомо, під час пресмарафону 26 листопада президент України Володимир Зеленський звинуватив  Петра Порошенка у “втраті” частини Донбасу, яку окупувала Росія, а колишнього виконувача президента України – у втраті Криму.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в голови Офісу президента Андрія Єрмака не було повноважень у спецоперації по затриманню членів російської ПВК “Вагнера”.

Разом з тим, повідомлялося, що керівника Офісу президента Володимира Зеленського Андрія Єрмака все ж викличуть на допит щодо зриву спецоперації по затриманню членів російської ПВК “Вагнера”.

21 листопада в центрі Києва на Майдані Незалежності, де люди зібралися з нагоди Дня Гідності та Свободи, проходила акція протесту – люди вимагали звільнити очільника Офісу президента України Андрія Єрмака.

Попри штовханину з мітингувальниками та суперечки з учасниками мирної акції протесту, у Національній поліції заявляють, що акція, яка відбулася на Банковій, минула спокійно.

Раніше з нагоди прибуття до меморіалу президента України Володимира Зеленського в Києві перекрили рух на Алеї Героїв Небесної Сотні. Водночас на тлі останніх подій українці обурилися поведінкою глави держави та зустріли його вигуками “Ганьба!”.