26-річний майстер спорту Сергій Богачук – один із найперспективніших українських боксерів середньої ваги. У 21 проведеному поєдинку він здобув 20 перемог (причому всі – нокаутом!) і лише один програв. Причому доволі випадково.

Останніми роками вінничанин мешкає і тренується у США. Але цими днями Сергій Богачук перебуває на канікулах у Вінниці. У вільний час він відповів на запитання кореспондента «33 каналу», поділився своїми спортивними планами і розповів про життя в Америці.

Дострокові перемоги не є випадковістю

-В цьому році Ви провели три поєдинки за океаном. Розкажіть, будь-ласка, про них детальніше.

-Навесні я вперше у своїй професіональній кар’єрі зазнав поразки. Програв американцю Брендону Адамсу. Я лідирував за очками і бачив, що суперник «підсів». Сподівався його «добити». Але, на жаль, пропустив зустрічний удар і був нокаутований. Це бокс – він є непередбачуваним.

В наступному поєдинку, приблизно через два місяці, я переміг нокаутом Брендона Бея (США). Сталося це вже в першому раунді.

В останньому своєму бою здолав американця Рафаєля Ігбогве. Бій завершився технічним нокаутом, суперник відмовився продовжувати поєдинок. Це сталося у вересні.

-За рахунок чого Вам постійно вдається постійно перемагати нокаутом?

– Думаю, через те, що я багато працюю в залі і маю добру функціональну підготовку. Ніхто не може витримати мого тиску. Тобто дострокові перемоги не є випадковістю. Для цього доводиться багато працювати.

Водночас готуюся проводити на ринзі всі раунди. Приміром, в останньому поєдинку їх було заплановано десять, але я здобув перемогу в шостому. До речі, в чемпіонських (титульних) боях планується проведення 12 раундів.

Був чемпіоном Америки

-Якими поясами Ви володіли? І чого збираєтеся  досягти у боксі?

-До своєї єдиної поразки я володів титулом чемпіона Американського континенту (за версією WBC Continental Americas). Тепер його втратив.

Мрію поборотися за пояс чемпіона світу. Сподіваюсь,  що це станеться у найближчі 1-2 роки. Зрозуміло, багато що в цьому плані залежить від промоутерів. Але мені й самому треба працювати над вдосконаленням, аби досягти вершини.

Наразі в світовому рейтингу WBC я перебуваю на 9-й позиції. Ще 2-3 успішних бої, і я змогу стати претендентом на чемпіонський титул!

Промоутерська компанія сплачує всі витрати

-Де Ви у США мешкаєте і тренуєтеся? Які там умови?

– Живу у Лос-Анджелесі. В Америці мені подобається. Там все роблять для людей. Приміром, для відкриття бізнесу влада йде назустріч, усіляко сприяє.

Умови для мене особисто там створені чудові. Маю чинний контракт із промоутерською компанією. Вона орендує для мене житло, сплачує за харчування і перельоти.

-Промоутерська компанія платить заробітну плату?

-Вона вкладає у мене гроші. Доходи поки що плаваючі, багато витрат. Щоб нормально заробляти, мені потрібно вийти на чемпіонський рівень.

-В контракті прописані можливі чемпіонські бої?

-Промоутери намагаються підшукувати для мене сильних опонентів. Чим кращими будуть суперники, тим швидше я зможу вийти на титульний поєдинок.

У вільний час відпочиває від спорту

– У якому клубі тренуєтеся?

-Тренуюсь вже другий рік у Мексиканському районі Лос-Анджелеса під керівництвом Мені Роблеса. Раніше займався у всесвітньовідомого тренера Абеля Санчеса.

-Яким Ви бачите своє майбутнє? Повернетеся в Україну, якщо станете чемпіоном світу, на що ми дуже сподіваємося? Або все ж залишитеся в Штатах?

-Я поки не знаю, як далі складеться моє життя. Але взагалі хотілось би повернутися додому.

-Як проводите свій вільний час за океаном? Маєте  дівчину?

-Моя дівчина мешкає в Україні. В Америці я багато тренуюся. Чимало часу у мене займає дорога до спортклубу. Годину їду до тренування і годину назад. 2-3 години займає саме спортивне заняття. Після нього приходжу зморений. Тому у вільний час намагаюсь відпочивати. Нормально висипаюся. У вихідний ходжу у магазин.

Підтримує форму у рідному залі

-Надовго залишитеся у Вінниці?

-Наразі продовжую візу у США і повертаюся за океан. Планую це зробити до Нового року, адже всі необхідні документи з Америки вже прибули. Але через пандемію можливі різні нюанси.

-Під час нинішнього перебування у Вінниці вже ходили в спортзал до друзів, до юних спортсменів?

– Я наразі тренуюся в залі Центрального міського стадіону під керівництвом свого наставника Миколи Маньківського. Адже потрібно підтримувати фізичну форму!

-Спаринг-партнери у для вас Вінниці є?

– Так, у цьому залі є непогані боксери. Але вони все ж менші за вагою. Тому доводиться боксувати в спарингах із певними обмеженнями.

Василь ПЕТРЕНКО