Що не так в поведінці головного гаранта Мінських домовленостей?

Як відомо, Україна,  згідно Будапештського меморандуму,  мала 5 гарантів  її територіальної і навіть економічної  цілісності – ядерних держав – США, Великобританії, Росії, Франції та Китаю.

І вони їх дали не за «красиві очі», а за знищення третього у світі за потужністю ядерного потенціалу.

Він, до речі, навіть в матеріальному еквіваленті оцінюється в більше 600 млрд. у.о. В безпековому – взагалі безцінний,  виходячи з кордонів з головним агресором світу.

Але чомусь не ядерні гаранти стали в екстренному порядку збиратись, коли порушили наші кордони і анексували Крим, окупували ДонБас, а Німеччина стала основним гравцем «тупикових»«Мінських  угод».

Зрозуміло, що ми всі вдячні німецькому народові за підтримку.

Але як розуміти без перебільшення «ніж в спину», яким є «Північний потік-2»? Тут ми миротворці, а тут просуваємо проект який навіть поляни оцінили як «фатальний» для Украіни?

Дивним виглядає і те, що попри визнання Голодомору в Україні у США, Німеччина блокує розгляд цього питання.

Про це не раз уже повідомляв навіть посол Украіни в цій країні Мельник.

Щоправда, він критикував і бездіяльність наших науковців, які входять у комісію з цього питання.

Як відомо, Німеччина є серед тих «трьох держав, які блокували прийом Украіни в НАТО».

А якби це сталось – загроза війни з Росією зникла б вже взавтра.

І ось чергова заява вже міністра оборони Украіни.

Міністр оборони Олексій Резніков звинуватив Німеччину у блокуванні постачання зброї Україні через НАТО, незважаючи на попередження США про можливе нове вторгнення Росії.

Резніков,  у коментарі Financial Times, заявив, що Берлін минулого місяця наклав вето на закупівлю Україною антидронових рушниць та антиснайперських систем через агентство НАТО із закупівель. Однак згодом Німеччина пом’якшила позицію щодо першого пункту, визнавши цю зброю нелетальною.

– Вони все ще будують газопровід “Північний потік-2” і водночас блокують наше оборонне озброєння. Це дуже несправедливо.

Слід зазначити, що приємно дивує інший європейський партнер – Великобританія.

Як відомо вона виділила Україні 1 млрд. фунтів на оборону.

У зв’язку з блокуванням Німеччиною закупівель летального обладнання – позицією, зайнятою урядом ексканцлерки Ангели Меркель, – Резніков сказав, що Україна прагнутиме купувати зброю через двосторонні угоди з союзниками – США, Великою Британією, Литвою та Францією.

Як уточнює видання, позиція нового уряду Німеччини на чолі з канцлером Олафом Шольцем поки що невідома. Мінекономіки Німеччини, яке відповідає за затвердження експорту зброї чи накладання вето, відмовилося від коментарів, як і канцелярія Німеччини.

Резніков також сказав, що він “оптимістично налаштований” щодо отримання ракет та іншого оборонного озброєння від США та інших західних партнерів після переговорів із колегами.

Міністр також заявив, що стратегія “не провокувати Росію” не працює і не працюватиме», – сказав він, нагадавши, що Москва вторглася до Грузії після того, як Берлін та Париж блокували шлях країни до вступу до НАТО у 2008 році.

Андрій Власенко