Два новий рядки у платіжках  неабияк стривожили  вінничан. Адже з листопада  вони мають платити абонплату за гарячу воду та опалення.

У «Вінницяміськтеплоенерго» пояснюють, що цю складову тарифу на тепло споживачі платили й раніше, але тепер її мають вказувати у платіжках окремо. Тому сума залишається такою ж, як була.

«Звертаємо увагу, що витрати на абонентське обслуговування раніше були складовою тарифу на комунальні послуги, однак після прийняття змін у законодавстві їх виведено як окремий платіж. Абонентська плата – це окремий вид платежу, який буде щомісячно відображено окремою позицією у платіжках за житлово-комунальні послуги і який обов’язково потрібно оплачувати», – пояснюють у «Вінницяміськтеплоенерго».

Плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг, що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), відповідно Постанови Кабінету Міністрів № 808 від 21.08.2019 р. з внесеними змінами 01.09.2021р.

Скільки коштує абонплата? Вартість абонентської плати у «Вінницяміськтеплоенерго» складає: з 1 по 30 листопада 2021 року: 1.На послугу з постачання теплової енергії:  – без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку – 4,78 грн. з ПДВ;–з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку – 15,78  грн. з ПДВ.

  1. На послугу з постачання гарячої води: – без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку – 4,26 грн. з ПДВ; – з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку – 8,00 грн. з ПДВ. з 1 грудня 2021 року: 1. На послугу з постачання теплової енергії: – без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку – 5,41грн. з ПДВ; – з витратами на обслуговуваннята заміну вузлів комерційного обліку – 16,68 грн. з ПДВ. 2. На послугу з постачання гарячої води: – без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку – 4,90грн. з ПДВ; – з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку – 8,98грн. з ПДВ.

Розмір абонентської плати обмежено (він залежить від розміру прожиткового мінімуму), з 01.12.2021р. граничний розмір складає 35,19 грн. на 1 абонента (один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі), окремо по кожній послузі.