Це сталося вперше в історії

Провідна вінницька футболістка Юлія Христюк продовжує грати і навчатися за океаном, у США. Водночас 18-річна спортсменка успішно виступає за національну і молодіжні збірні України. Під час зимових канікул Юлія приїхала провідати рідних у Вінницю, де поспілкувалася із кореспондентом «33 каналу».

-Юліє, Ви надовго у Вінниці?
-Прибула до рідного міста в середині грудня, на новорічні свята, аби побачити родину і друзів. 11 січня вилітаю з України та повертаюся до США.

-Нещодавно Ви відзначали завершення сезону разом зі своїм колишнім клубом «ЕМС-Поділля» (Вінниця). Як Вас прийняли на новорічному «корпоративі»?

-Я була рада побачити своїх колишніх партнерок по команді і тренерський штаб, поспілкуватися.
-У Вінниці вже тренувалася?
-Приходила до дівчат на тренування. Але, зважаючи на новорічні свята, вони поки що займаються двічі на тиждень. Тому я також тренувалася самостійно, на тренажерах.

-В Америці Ви пробули півроку, грали за команду університету Old Dominion. Чого досягли у спорті за цей час?
-Весь перший дивізіон чемпіонату США розділений географічно на конференції. Old Dominion виграв свою конференцію і вийшов до національного фіналу. Це сталося вперше в історії існування нашої університетської команди.
Я забила за Old Dominion три голи іі віддала три гольові передачі. Один із цих голів я провела у важливій півфінальній грі конференції, причому він став переможним для нашої команди. Загалом у сезоні я провела 13 ігор.

-Як справи із навчанням за океаном? На якому Ви зараз курсі?
-Я закінчую перший курс, з січня починаю другий. Наразі опановую фах «спортивний менеджмент». В Америці можна обирати подвійний фах. Тому я збираюся опонувати ще додатково спеціальність «статистика». В майбутньому бачу себе в сфері спортивної статистики.
-Розкажіть про місто, де живете.
-Це Норфолк, штат Вірджінія. Його населення – понад 242 тисячі осіб. Я живу із ще 4 дівчатами у великому будинку. Ми багато часу проводимо разом.

-Як проводите вільний час?
-Часу вистачає переважно на футбол і навчання. Треба встигати виконувати домашнє завдання. Подекуди відвідую тренування і змагання університетських команд з інших видів спорту.
-Як відомій спортсменці, університет сплачує Вам всі витрати (проживання, харчування, проїзд тощо)?
-Так. За мене все сплачують. І ще залишаються кишенькові гроші.
-Що подобається в Америці?
-Там все виглядає саме так, як я раніше бачила у фільмах. Для мене створені чудові умови для розвитку і навчання. Подобається університет, система викладання. Не менше можливостей прогресувати і в футболі. Мене добре прийняли в команді, я знайшла у ній нових друзів.
Але дещо сумую за рідними і Вінницею. Втім, один раз у півроку я приїжджаю до рідного міста.
-До збірної України з університету відпускають без проблем?
-Авжеж. Наприкінці жовтня я літала на матчі відбору Євро в складі збірної України U-19. Ми вийшли до еліт-раунду. З університету до збірної України залюбки відпускають, адже це престижно.
-Ви водночас граєте й за жіночу «синьо-жовту» збірну …
-За жіночу національну команду я провела два матчі. Але останні матчі збірної U-19 і основної проходили в один і той же час. Для «молодіжки» я була більш важливою, тому мене запросили туди. Сподіваюся, що майбутньому отримуватиму виклики й до дорослої збірної.
-Жіночу збірну України нещодавно очолив відомий іспанський тренер Луїс Кортес. Наскільки це може допомогти їй вийти на вищий рівень?
-Він був тренером жіночої «Барселони», із якою виграв чемпіонат і Кубок Іспанії, а також жіночу Лігу Чемпіонів. І все за один рік. Все це говорить, що Луїс Кортес – фахівець високого рівня. Я буду дуже рада із ним працювати.
Думаю, прихід Луїса Кортеа допоможе розвиткові жіночого футболу в Україні в цілому, а не лише національній збірній.
-Порівняйте, будь-ласка, рівні розвитку жіночого футболу у США і Україні.
-В Україні наразі є 2-3 клуби високого рівня. Окрім двох команд «Житлобуд», оберти набирає «Кривбас». Всі інші команди суттєво їм поступаються.
А ось в Америці лише у нашій конференції грають 14 команд. Лише 3-4 із них нижчі рівнем, решта – приблизно однакові за силою. Тому серед колективів конкуренція в Америці є дуже високою. Загалом у студентському чемпіонаті США грають близько 300 команд!
Водночас в США багато дівчат активно грають в футбол у школах і далі прагнуть виступати за університетські команди. Це впливає на конкуренцію в ігровому складі . Приміром, в Old Dominion всі 28 футболісток грають приблизно на одному рівні.

Фелікс ЖАНІН