Таку можливість вже вивчають в офісі Президента Володимира Зеленського. Про це нещодавно повідомив  радник президента з економічних питань Олег Устенко.

Такий захід уряд планує запровадити через  здорожчання харчів внаслідок різкого стрибка вартості російського газу.

Устенко вважає, що в українських умовах зниження чи скасування ПДВ на харчі, навіть тимчасове, потягне додаткові витрати з державного бюджету на адміністрування податків та зашкодить конкуренції між виробниками та реалізаторами харчів.

“У наших умовах це додатковий ризик для економіки”, – вважає він. А от більш прийнятним варіантом, каже економіст, могла б бути цільова фінансова підтримка – за аналогією із програмою “єПідтримка”, доступної тим, хто встановив на смартфоні урядовий додаток “Дія”.

Олег Устенко навіть не виключив запровадження чогось на кшталт “продуктових карток”, які діють у США для незаможних громадян.

“В Офісі президента позиція більше ніж чітка: передусім мають отримати підтримку найбільш вразливі та незахищені верстви населення. Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamps у системі “Дія”  – заявив Олег Устенко, наголосивши, що “це антикризові заходи, які можуть упроваджуватися в разі необхідності”.

Ця інформація  про можливе введення «карток зеленського» вже викликала хвилю обурення.