Колишній президент Петро Порошенко заявляє про фальсифікацію звинувачень проти нього і просить Печерський райсуд Києва повернути прокуратурі клопотання про обрання запобіжного заходу для нього.

Це Порошенко сказав під час засідання суду 17 січня

Бо після перерви суд повернувся до розгляду питання про обрання запобіжного заходу для Порошенка у справі про державну зраду й купівлю вугілля в ОРДЛО.

Як сказав адвокат Ілля Новіков, захист просить суд дати прокуратурі шанс подати клопотання “нехай необгрунтоване, але принаймні подане без процесуальних порушень”.

Порошенко підтримав позицію своїх адвокатів і заявив про “брутальні порушення, які прокурорські працівники здійснили при оформленні підозри”.

–  Ніяких доказів і по суті відсутні повідомлення про те, що мені у відповідний закону спосіб була вручена підозра. Підозрюваним себе не вважаю. Фальсифікації матеріалів справи, які здійснюються прокурорами, не приймаю…

Закон вимагає, щоб генеральний прокурор підписала підозру, – вона не підписує. Закон вимагає, щоб голова Верховної Ради був поінформований – він не поінформований. Закон вимагає, що якщо є доручення, то має бути визначений прокурорський працівник окремим документом – він не визначений.

Усе це робиться з однією метою: публічної дискредитації лідера опозиції за наказом Офісу президента. Я звертаюся до суду з клопотанням усунути брутальні порушення законодавства. Ця справа має негайно бути повернута до прокуратури. У цій макулатурі чи туалетних папірцях, які вони дали нам знущально для ознайомлення, немає нічогісінько”., – сказав Порошенко.

За словами Порошенка, до справи долучили якісь “папірці”, але голова Верховної Ради не поінформований, як того вимагає закон, про що він говорив публічно.

Він наголосив, що доводиться говорити про те, “хто і як вручав”, а не про суть звинувачень.

Експрезидент також заявив, що готувалася провокація з затримкою його в аеропорту, якій завадила “наявність сотень камер” біля аеропорту.

Порошенко також запевнив: “Я в країну приїхав добровільно, першим ділом я приїхав до суду – і жодного приводу для уникнення судочинства я не дава і давати не збираюся”.

У свою чергу, представник прокуратури заявив суду, що порушень не було: підозру може підписувати заступник генерального прокурора, а повідомлення про підозру прокурори можуть здійснювати за дорученням письмово.