У Парламентський Асамблеї Ради Європи пропонують перевірити нелегітимність президента РФ Володимира Путіна.
Збір підписів за це рішення вже стартував, і я звісно, підтримав таку пропозицію, – народний депутат України Олексій Гончаренко.
В липні 2020 року були внесені 206 поправок до Конституції Росії, включаючи ту, що обнуляє строки президента. Після прийняття цієї поправки Путін зможе займати найвищі державні посади до 2036 року (нагадаю, що він при владі з 2000 року).
Раніше Венеціанська комісія вже зазначала, що деякі поправки суперечать самій Конституції РФ. До того ж, Комісія пояснювала, що обмеження кількості термінів президента унеможливлює узурпацію влади.
Дивлячись на те, що в Росії у 2024 році плануються вибори президента, ПАРЄ необхідно заслухати доповідь, щоб вивчити легітимність чи нелегітимність обнулення строків Путіна, а також взагалі законність повноважень майбутнього президента РФ.
Нагадуємо, що до цього Два конгресмени, демократ зі штату Теннессі Стівен Коен і республіканець від Південної Кароліни Джо Вілсон, внесли до Палати представників Конгресу США проєкт резолюції про невизнання Сполученими Штатами легітимними «будь-яких спроб президента Російської Федерації Володимира Путіна залишитися на своїй посаді після завершення свого останнього терміну 7 травня 2024 року».
Конгресмени вважають, що поправки до Конституції Росії, одна з яких передбачає так зване «обнулення» термінів Путіна і дає йому можливість балотуватися в президенти у 2024 та 2030 роках, були ухвалені з порушенням міжнародних зобовʼязань Росії, а також завдяки масштабним фальсифікаціям під час так званого всенародного голосування торік.
Конгресмени при цьому посилаються на рух «Голос» та його інформацію про те, що приблизно 27 мільйонів бюлетенів на підтримку поправок було вкинуто. Очевидно, йдеться про підрахунки математика Сергія Шпількіна, який вивчає російські електоральні аномалії. Також у тексті вказується, що США в принципі виступають проти продовження президентських повноважень в інших країнах шляхом референдумів, а також посилаються на виступи американських офіційних осіб, які засудили порушення під час усенародного голосування в Росії.
Текст містить фактичну помилку – у ньому стверджується, що у Володимира Путіна зараз другий термін президентства, який розпочався у 2012 році. Насправді Путін на посаді вже 4-й термін. Виконувачем обов’язків президента він став ще 1999 року і відтоді обіймає найвищу посаду, з перервою на чотири роки президентства Дмитра Медведєва (2008–2012).
Роман Ковальський