Станіслав Менюк народився 1991 року у Гайсині.

Навчався в НВК: СЗШ I–III ступенів-гімназії м. Гайсин (колишня СЗШ № 1), у 2007 році закінчив 9 класів і вступив до Гайсинського медичного училища, яке в 2011 році успішно закінчив, отримав спеціальність фельдшера. Станіслав захоплювався спортом, найбільше – армреслінгом. Був членом Вінницького спортивного клубу «Спартак». Виступав за армреслінг клуб «Спартак» м. Вінниця, а у 2013 році став чемпіоном Вінницької області з цього виду спорту. Організував перший відкритий турнір з армреслінгу в м. Гайсин у 2012 році.

Активний учасник Майдану, в липні 2014 року добровольцем пішов служити в добровольчий батальйон «Айдар» санінструктором. Виніс з поля бою багатьох поранених.

Вибух російсько-сепаратистського фугасу, який пролунав 27 липня 2014 року, забрав життя молодого гайсинчанина.

Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року Менюка Станіслава Петровича посмертно нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ст.

Гайсинщина вшанувала світлу пам’ять Героя Небесної Сотні та учасника АТО/ООС покладанням квітів до меморіальної дошки героя, встановленої на Алеї слави. У заході взяли участь мати Героя пані Людмила, а також народний депутат України Сергій Кострійчук, голова Гайсинської районної державної адміністрації Людмила Головашич, заступник голови Гайсинської районної державної адміністрації Олег Храновський.

Вічна пам’ять ГЕРОЯМ!

Слава Україні!