Демонтувати у Вінниці пам’ятник Максиму Горькому, що розташований у Центральному парку ім. Леонтовича, просить Сергій Воловик. Відповідну петицію зареєстрував на сайті міськради.
Автор називає де-
кілька причин, чому пам’ятник варто прибрати. Перш за все, Горький – засновник методу соціалістичного реалізму в літературі, який сприяв закріпленню ідеології більшовизму і зміцненню сталінського тоталітаризму в СРСР.
“Негативна позиція Горького щодо української мови висловлена у 1926 році в листі-відповіді письменнику Олексі Слісаренку. Там він її називає “украинское наречие…”
Він за ГУЛАГи.
Про це свідчить його візит до Соловецького табору у 1929 році. Горький – автор лозунгу “Если враг не сдаётся — его уничтожают”, широко використовуваного у часи сталінського терору 1937-1938 років”, – повідомляє Сергій Воловик.
Петицію можна підписати на сайті міськради. Якщо вона набере 350 голосів – її розглянуть у міськраді.
Нагадуємо, що читачі порушували питання – чому у нас досі існує вулиця Московська й інші, пов’язані із рашистами-окупантами.
Андрій Власенко
