Financial Times з коментарем низки чиновників США та країн ЄС повідомляє:

– Високопосадовці та аналітики в західних урядах вважають, що Росія дійшла висновку, що застосування будь-якого виду ядерної зброї стане занадто великою ціною для них через реакцію Заходу на такий хід подій. Натомість Росія прагне і надалі підвищувати напругу, аби віднадити США і країни Заходу від ще більшого залучення й допомоги Україні.

Одна з чиновниць ЄС сказала на умовах анонімності, що зараз всі російські сили зосереджені на Донбасі, і вони не готові до ще більшої ескалації, а тим паче конфлікту з НАТО в разі застосування ядерної зброї.

Тобто, пузир понтів Путіна здувся!

Ознакою того, що західні урядовці почали сумніватися в готовності Росії до ядерного конфлікту, стало постачання важкого озброєння в Україну.

Водночас західні посадовці побоюється, що Росія може піти на ескалацію іншим шляхом – зокрема, через використання хімічної або біологічної зброї.

Скотт Саґан, який колись був високопосадовцем Пентаґону, а зараз викладає політологію в Стенфордському університеті, сказав, що стратегія стримування ядерної війни полягає в тому, щоби приховати від противника суть і ціль відповідного удару. Саґан запевняє, що чимало сигналів відбувається “за зачиненими дверима”.

Він додав, що нині ніхто не керується старою тактикою часів Холодної війни “око за око”, коли завдають ударів ядерними бомбами у відповідь.

Водночас низка експертів застерігають, що не варто зовсім применшувати загрозу можливого застосування Росією ядерної зброї в Україні. Адже впродовж багатьох років російська влада інвестувала чималі суми грошей у розробку тактичних ядерних боєзарядів низького радіусу дії.

Тим часом на російському телебаченні пропагандисти продовжують лякати готовністю Кремля до ядерної війни, адже “поразка російської армії” буде неприпустимою для російського президента Володимира Путіна.