Про путінську агресію та ворожнечу не згадали.

Найбільше занепокоєння членів Синоду зараз, після двох з половиною місяців жорстокої війни росії проти України, викликали непоодинокі випадки розпалення в Україні ворожнечі і розбрату на релігійному ґрунті.

А як же суспільству ставитись до церкви, яка благословила кремлівських окупантів на криваву війну проти одновірців, мирних українських людей?

Однак, священний синод УПЦ МП на засіданні 12 травня 2022 року вирішив звернутися лише до президента України Володимира Зеленського з проханням зупинити релігійну ворожнечу в українському суспільстві.

А до президента країни-агресора, яка порушуючи Заповіді Божі, безпричинно напала на їхню паству, знищує міста та села, культові споруди, відбирає життя у дорослих та безневинних дітей, з вимогою припинити війну синод чомусь не звернувся. 

Занепокоєння членів синоду викликало і те, що у Верховній Раді України зареєстровані антицерковні законопроєкти.

Священний синод доволі мляво відреагував на питання відносно майбутнього Української Православної Церкви. Певне вичікує куди схилиться шалька терезів на фронтах. Поки що члени синоду лише позитивно оцінили можливість ґрунтовного та всебічного обговорення будь-яких питань церковного життя. Але принципово важливим є те, щоб цей процес відбувався без порушення церковного порядку.

Найближчим часом буде скликано зібрання за участі єпископів, священників, монахів та мирян Української Православної Церкви для обговорення проблем церковного життя, що виникли внаслідок війни.

При цьому, члени Синоду наголосили, що дискусія з того чи іншого питання не має призвести до виходу за межі канонічного поля і не повинна спричинити нові розділення в Церкві Христовій.

Схоже, знову розпочинається флешмоб під назвою “Пробіжка між краплями”

Сергій Бойчук