Натомість самі вирощують його в екологічно чистих умовах та без біодобавок. Нещодавно вони стали розводити нутрій та мають чимало рецептів страв із них.

– Все більше людей цікавляться розведенням нутрій, вони всеїдні і майже не хворіють. Їм не потрібно робити щеплення чи випойки, як, наприклад, кроликам чи іншим сільськогосподарським тваринам. Через це м’ясо нутрії є екологічно чистим і вирощеним без будь-якого хімічного втручання. Його дають маленьким діткам, воно надзвичайно поживне і чудово відновлює сили хворого, — каже Лідія. — Щодо утримання нутрій, то вони не люблять і погано переносять холод, вогкість і постійні протяги, хоча мають теплий і досить товстий волосяний покрив.

Вся справа в хвості тварини: якщо він замерзне, нутрія захворіє і навіть помре. Встановлюйте клітки на вулиці тільки в затишному місці, яке добре прогрівається сонцем. Якщо вирішили тримати в приміщенні, то воно повинно бути теплим, сухим, з гарним освітленням, правильною вентиляцією і без протягів. Клітки та вольєри беріть металеві. Вони надійніші і довговічніші дерев’яних, а також нутрія не зможе їх гризти. Корм раджу зберігати в окремому приміщенні, він повинен бути завжди сухим і свіжим. Коли ви тримаєте тварин в штучному водоймищі, стежте, аби не було ніяких забруднень. Клітки обов’язково чистіть раз на 2 дні. Утримання нутрії вимагає регулярного огляду тварин. Якщо немає можливості запрошувати ветеринара, робіть це самостійно. Зважуйте, ретельно переглядайте хутро, лапки і хвіст. У здорової тварини хутро скрізь однакове, без лисин.

За словами господині, м’ясо нутрії відрізняється від свинини і яловичини тонким ароматом. Вживання в їжу цього продукту сприяє гарному травленню і покращує апетит. М’ясо містить багато йоду. Дуже корисні смажена печінка і тушковані нирки нутрії. Можна приготувати котлети, шашлики, холодець і смаженину.

Нутрія тушкована з яблуками в духовці

Тушку тільки що забитої нутрії слід замочити на ніч у воді з невеликою кількістю лимонної кислоти. Вранці виймають, як слід миють, сушать, обрізають надлишки жиру, посипають спеціями, обмащують майонезом і відкладають години на 2. Мариноване таким способом м’ясо викладають на деко і запікають у духовці 1-1,5 години. Приблизно за 15 хвилин до готовності слід заправити яблуками.