Стало відомо, що з 1 липня вартість проїзду у вінницьких автобусах зросте до 12 гривень, повідомляють у міській раді. Водночас у муніципалітеті зазначають: вартість електронних квитків тривалого користування залишиться без змін.

Подорожчання вартості проїзду пояснюється зростанням цін на дизельне паливо. Щоб мати можливість надавати транспортні послуги, КП “Вінницька транспортна компанія” надала розрахунки щодо нового тарифу на проїзд в автобусах.

Ціна залишилась соціально орієнтованою, оскільки вона значно менша за економічно обґрунтований рівень.

Нагадаємо, що чинний тариф на перевезення пасажирів в муніципальних автобусах був затверджені майже рік тому та становив 8 гривень. Вказано, що на той час тариф був соціально орієнтованим і майже вдвічі меншим за економічно обґрунтований, який становив 18 грн.

Генеральний директор КП “ВТК” Михайло Луценко повідомляє, що ціна проїзду переглядається в разі зміни вартості палива більш ніж на 10%. Вартість бензину А-92 зросла на 107 %, А-95 – на 153 %, дизпалива – на 148 %, ціна газу зросла на 156 %.

Враховуючи зазначені обставини, підприємство здійснило розрахунки щодо перегляду паливної складової у діючому тарифі на перевезення пасажирів в автобусах. З урахуванням нової ціни на паливно-мастильні матеріали розмір соціально орієнтованого тарифу на перевезення пасажирів склав мінімум 12 грн на одну поїздку.

Василь Головко