Про це повідомляє авторитетне видання Politico, посилаючись на свідчення свого репортера, який сидів  біля стола Антонова й Халілзада в ресторані.

Антонов з Халілзадом вирішили повечеряти в ресторані Cafe Milano у Джорджтауні, районі вздовж північно-західного узбережжя Вашинґтона.

Разом з ними за столом сидів Дмитро Саймс, котрий очолює дослідницьку установу “Центр національних інтересів”, засновану 1994 року експрезидентом США Річардом Ніксоном. Нещодавно журнал The National Interest, що належить цьому центрові, оприлюднив пропозицію мирної угоди між Росією та Україною з суттєвими поступками з боку Заходу й України, в тому числі щодо євроатлантичної перспективи України й Фінляндії.

Халілзад почав розмову з того, що треба знайти “якийсь шлях” закінчення війни Росії проти України через домовленості, із чим Антонов погодився. Проте він відразу відповів “Чим би (США – ред.) хотіли поступитись?” Натомість американський дипломат наполіг, що такі речі Антонову слід обговорювати з українськими послами, а не з ним.

Тоді Антонов почав лякати свого співрозмовника “нацистами в Києві”.

“У вас тут живе багато євреїв у Сполучених Штатах? Чому вони терплять все те, що коїться в Києві?”.

Далі російський посол пожалівся на президента Володимира Зеленського, що він руйнує майбутнє України.

Згодом у бесіді порушили питання відносин між США й Росією. Антонов сказав, що Росія “вимагає поваги” й “хоче, аби США поважали Росію”.

Тоді Халілзад поставив питання руба, що, на думку Росії, слід зробити для нормалізації відносин між двома країнами. Антонов відповів спершу, що він не може зараз дати чітку відповідь, але потім згадав про “гарантії безпеки”.

У ході всієї розмови Антонов неодноразово скаржився на те, що США звели нанівець дипломатичні контакти з Росією. Російський посол пригадав приклад Карибської кризи 1962 року, в ході котрої США й СРСР підтримували контакти й не припиняли вести перемовини, попри геополітичну напругу.

Наприкінці вечері посол Росії прямо звернувся до свого співрозмовника: “Зел, я був би радий скористатися твоїми зв’язками, в тому числі контактами в цій адміністрації (президента США Джо Байдена – ред.)

Халілзад погодився, що у відносинах США й Росії варто спробувати налагодити “неформальний” канал комунікації (в оригіналі track two channel).

Отож, попри заяви, що рф не піде на поступки,  як бачите посол Антонов в США шукає контактів і виходу на адміністрацію Байдена, щоб «неформально» діяти.

Андрій Власенко