У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України заявили: “Санкції забороняють передачу будь-якого обладнання, пов’язаного з газом… Якщо, не дай Боже, це рішення буде схвалено, ми, безперечно, звернемося до наших європейських колег із проханням переглянути їхній підхід.

Бо якщо країни не виконуватимуть узгоджених ними рішень про санкції, про яку солідарність можна говорити?”.

Віцеканцлер Німеччини, міністр економіки Роберт Габек закликав Канаду вирішити питання із затримкою турбіни Siemens, через яку, за твердженнями російської сторони, не працює “Північний потік-1”. Через зупинку “Північного потоку-1” Росія скоротила постачання газу до Німеччини на 60%, через що країна нездатна вчасно заповнити газові сховища до опалювального сезону.

Ще 22 червня Київ докладно, з описом на дві сторінки, поінформував канадський уряд про те, що РФ має технічну можливість невідкладно та безоплатно відновити постачання, бо має законтрактовані та оплачені транзитні потужності через українську територію, які зараз не використовуються російською стороною, а вимоги про зняття санкцій потрібні Москві для створення такого прецеденту.

Андрій Власенко