Ось що повідомила Лариса Білозір, нардеп від Вінниччини. Вона з родиною проживає у Києві:
– Я буду відверта, ця клята війна, на мою думку, не до осені, не до зими і навіть не на декілька років, а на роки. Вже триває 8 років, може тривати ще стільки. То нашим дітям не бачити школи і навчального процесу взагалі?! І роками не ходити до школи?
Мої діти мають вчитися. І хто дома їх сховає, коли мене не буде? Якщо у школі є підготовлене укриття, які перевірила ДСНС, і якщо воно затверджене — то це означає, що відповідає вимогам безпеки. Право батьків обирати форму навчання. Мої діти будуть вчитися офлайн!
Але її позицію категорично не поділяє Ірина Борзова:
– Всі мої троє дітей навчались і будуть навчатись в Україні. Переважна більшість батьків у відкритих опитуваннях виступають за дистанційне навчання. Вони бояться водити дітей до школи, навіть за наявності укриття. І це зрозуміло, адже всі бояться російських ракетних ударів по закладах освіти.
Я також — за дистанційну форму навчання! Також нам, батькам, не зовсім зрозуміло, як буде відбуватись організаційний процес, логістика. Адже в разі повітряної тривоги завести маленьких дітей в укриття – це велике навантаження на вчителів і велике емоційне навантаження на маленьких дітей.
Якщо моя донька, яка навчається в 11 класі, можливо, впорається сама, то я не зовсім розумію, як впорається мій маленький син, якому 6 років, який вперше має йти до школи, в перший клас. Як першокласника вдягти, завести в укриття, і не одного, а цілий клас? Що робити, якщо дитина розхвилюється, якщо захоче до мами? Що робити нам, батькам, розуміючи, що лунає повітряна тривога, а маленький хлопчик чи маленька дівчинка знаходиться в підвальному приміщенні?
Є багато запитань, на які я на сьогодні як мама не можу дати відповідь. Розумію, що все буде залежати від безпекової ситуації в Україні. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що рішення про очне або онлайн навчання в новому навчальному році ухвалюватимуть засновники шкіл, тобто органи місцевого самоврядування, мерії залежно від безпекової ситуації.
Тому сьогодні важливо у кожній громаді, у кожній школі провести опитування серед батьків щодо форми навчання. Адже форму організації освітнього процесу з 1 вересня визначатимуть педагогічні ради кожної школи. Поки що лише приблизно 10% шкіл України мають придатні укриття…
На жаль, із соцмереж зрозуміло: у багатьох школах залучають батьків до ремонту підвалів, десь незаконно збирають на це гроші. Це неприпустимо. Відповідно до Кодексу цивільного захисту відповідальні за стан укриттів органи місцевого самоврядування, тобто міські, селищні, сільські ради, які є власниками приміщень.
Незалежно від того, коли розпочнеться офлайн-навчання, укриття повинні бути приведені до ладу. Багато дітей та вчителів через війну виїхали за кордон. Ми повинні зберегти їхнє право на навчання та працю саме в Україні. І це можливо зробити за рахунок дистанційної форми навчання. Важливо знати, що батьки можуть обрати будь-яку форму навчання для своєї дитини: дистанційну, індивідуальну чи екстернат. Віримо у перемогу України.
Від редакції. Цікаво, що 70 відсотків батьків-киян за очну форму навчання.
А ось у Вінниці за очне навчання — меншість батьків.
Шановні, нас таки тримають за дурнів- спочатку зробили опитування про очну школу з двома питаннями, так і ні….процент ні зашкалив за 85 і тоді зробили нове опитування, але вже на три питання і знов невдача! Ну навіть приблизно немає потрібного відсотка, от проти люди і все! То тепер маємо по три статті в день, що треба йти в школу , і всі підуть , і навіть на 21 пошкоджену невідомо коли і які це школи треба з бюджету потратити кошти!!!! Браво! Маразм безкінечний! Крали до війни, крадуть і зараз! І не бояться ні Бога, ні людей!
Це робиться, щоб виділили грошики на облаштування укриттів “підвалів” (бо у вінницький обл. немає бомбосховищ у школах), а через тижня ≈2 запустять запланований карантин. Це “фінансування” прирівняється до премії окремим особам… І все питання… Не треба тримати нас за ідіотів!