Цинічно ініційоване росією засідання радбезу ООН, з приводу ніби-то українських обстрілів окупованої армією рф Запорізької АЕС, підтвердило тероростичну сутність кремлівського режиму.

Як відомо, росія відмовилась від плану зробити зону ЗАЕС демілітаризованою зоною і відхилила таке рішення радбезу. До того ж проігнорувала вимогу більшості членів радбезу негайно вивести свої війська з території станції та забезпечити безперешкодне відвідування ядерного об”єкту місією під егідою ООН та МАГАТЕ. Це вказує лише на те, що країна агресор має намір анексувати станцію і використовувати її в якості яреного шантажу.

Як зупинити ядерного терориста РФ і припинити всілякі спекуляці та провокації з метою перекласти відповідальність за ситуацію на ЗСУ та українську владу, запропонував керівник Волонтерського штабу “Українська команда” Артур Палатний.

За його словами, світ має визнати, що російська федерація – це держава-терорист. А з терористами перемовин не ведуть. Адже першопричина загострення – це безпричинне вторгнення окупаційної армії на територію суверенної держави, яка самотужки забезпечувала і спроможна надалі забезпечувати безпеку своїх атомних електростанцій.

Палатний запропонував три кроки, які дозволять не допустити катастрофи світового масштабу:

“Світ має визнати, росія – це держава-терорист. До того ж, росія – це перша країна ядерний терорист. А з терористами перемовин не ведуть. Їх знищують. Тому світ має негайно діяти.

По-перше, потрібно вже зараз забезпечити місію МАГАТЕ та Енергоатому на Запорізьку атомну станцію, щоб експерти змогли відновити контроль станції. По-друге, необхідна військова місія під егідою ООН задля негайного розмінування атомної станції та створення безпечної зони навколо ЗАЕС. По-третє, термінова передача станції під повний контроль українських фахівців Енергоатому”, – заявив керівник штабу.

Він підкреслив, що росія вдається до ядерного тероризма, щоб змусити Україну піти на перемовини на умовах окупантів.

“Російська військова авантюра в Україні стрімко наближається до безславного кінця. Ядерна погроза всьому світу – це остання спроба росії посадити Україну за стіл переговорів та де-факто узаконити окупацію українських територій. Якщо вибухне ЗАЕС – це буде 10 Чорнобилів. Це ядерна пустеля на значній частині України. Це евакуація Європи. Це катастрофа планетарного масштабу. Світ має діяти рішуче, щоб убезпечити світ від найбільшої катастрофи за всю історію людства”, – підкреслив керівник “Української команди”.

Сергій Бойчук