Нагадаємо, після рішення Сутисківської селищної ради про оптимізацію місцевої освіти шляхом реорганізації спеціалізованого закладу ( колишньої школи-інтернату), до облавної влади за захистом приїхали батьки та вчителі. Голова обласної військової адміністрації Сергій Борзов зустрівся з ініціативною групою і ось що повідомив:

– У вашій громаді дефіцит бюджету. Але держава дотримується своїх зобов’язань, державна субвенція надходить, тому всі вчителі будуть забезпечені заробітною  платою на 100% . Спеціальна школа отримує 4 млн 8390 тис. грн освітньої субвенції, ліцей — 8 млн 949 грн субвенції на дитину.

На утримання ліцею потрібно 15 млн, на спеціальну школу – 10 млн. Але на спецшколу не вистачає 3,3 млн. У минулому році на утримання вашого навчального закладу з обласного бюджету ви отримали 1,1 млн, щоб завершити календарний рік. Але цього року, щоб зберегти школу, потрібно скоротити витрати на техперсонал. Бо саме громада бере на себе енергоносії та обслуговуючий персонал. А держава оплачує заробітну плату вчителям. Тому прийнято рішення про реорганізацію шляхом об’єднання з ліцеєм. Про ліквідацію навчального закладу мова не йде. Зміниться вивіска, але сюди діти й надалі будуть приходити, щоб отримати освіту. Тому хочу заспокоїти батьків: ваші школярі підуть у ту ж саму школу, до тих же вчителів, – запевнив Сергій Борзов.

Але вчора місцеві громадські активісти повідомили, що навчальний заклад все ж таки ліквідовують

Ось що написала Наталя Скиба — громадський активіст, волонтерка та сестра загиблого айдарівця:

– БРЕХЛИВА ВЛАДА ТАКИ ЗАКРИЛА ШКОЛУ У СУТИСКАХ.

Двері школи – інтернату цього вересня мали б відкритись для дітей у 101 раз! Але не сталось, школу ліквідували, діти розійшлись, як сироти, по різних школах, в інші ТГ, але не в ту, якою керує дружина голови ОТГ.

Це сталось через цинічну зраду обраної влади, яка мала би боротися за розвиток громади, за її процвітання, мала б докласти всіх сил, щоб залишити дітям школу, а людям робочі місця, бо ця школа – символ добра і справедливості у теперішній час і саме вона візитівка селища. Колектив боровся як міг, найперше заради дітей. Влада викручувалась, як могла і як завжди брехала людям, навіть Сергій Борзов – голова Вінницької ОДА давав всенародно обіцянку зберегти школу.

Ми наївні думали, що влада буде дотримуватись інтересів громади, бо ж пам’ятаєм, як Дідух бив себе в груди і доказував, як нам всім буде добре, коли він створить нашу (свою) ОТГ. Але дід активний тільки у своїх інтересах. Щоб створити свою кишенькову ТГ він ледве з штанів не вискакував, бо ж головою хотів бути, а не якимось старостою, керувати марив. Хоч те керування відразу вилізло Сутискам боком, бо ж грошей ні на що і нікому немає, крім себе, звичайно. Брехня, гроші є, і в такій ТГ можна виживати і примножувати, якщо врізати свої інтереси та грамотно керувати податками.

Але, що обрали, те маєте, підлабузники тоді кричали, що дід-хазяїн.. Так, керував він все життя, толку тільки ніде не було. Колгоспи порозвалював, інкубація згоріла, селищанські землі розпродав. І кругом сухий з води, як чорт з табакерки.

Про це все розповідали старожили, але більшості вже немає, а дід досі керує – руйнує села і долі, зате хвалити себе вміє, журналісти чули. Звичайно, свідків вже ж немає, щоб розказали, яким було те керування- грабування. Але досвід велике діло, робити все шито-крито життя навчило, бо ж пам’ятає, як справу на нього завели, ледве тоді викрутився, чогось про це журналістам не розказував.

А те, що до інтернату він має шкурний інтерес, це вже ясно, як божий день, бо знов ледь не вискочив зі спідніх, щоб закрити школу. З приводу закриття відбулось 5 сесій, поки голова не переламав через коліно всіх депутатів, когось залякавши, комусь щось пообіцявши.

Дивує одне – у такому віці (80+) люди хочуть залишити по собі гарну пам’ять, зробити щось добре для людей, а тут добре хочуть лише собі і своїм покровителям, які допомогли прийти до влади у кишеньковій ТГ. Регіонали колись навчили, що за рахунками треба платити. Незабаром побачимо, хто наклав свою волохату лапу на графські угіддя та будівлі інтернату.

Невже і тепер змовчимо і проковтнемо, наче кріпаки під паном. За що ті наші хлопці кладуть голови на війні, щоб тут процвітали і творили беззаконня такі от хами? І все їм сходило з рук? Бо вони вміють майстерно прикрасити гарною брехнею свої злочини. Ця парочка керівників не сплять ночами, все думають, як це навішати брехні на вуха екзальтованих пенсіонерок, щоб і далі бачили в злочинному безгосподарнику хазяїна, а в мстивій директорці ліцею – педагога?.. Ці керуючі глибокі пенсіонери загрузли в совку, в якихось 70-х роках минулого століття, про які так любить згадувати голова. А виховання дітей – це майбутнє, це інновації, це креатив. Вже зробили з Сутисок забите село і далі керують, над усе бояться втратити корито.

В нашій ТГ ніколи не буде пуття, допоки тут керує такий хам, який не поважає людей, плює на думку всієї громади, бо на першому місці лише свої інтереси, має лише свою “правильну”думку, поважає тільки себе і творить беззаконня майстерно прикриваючись прирученими, безграмотними депутатами та брехнею.Та користуючись байдужістю населення провертає і далі свої схеми.

Допомагаючи Дідуху створити цю ОТГ, керівники області та вище, допомогли породити місцевого царка, який тепер має їх на увазі і не зважає навіть на публічні обіцянки голови ОДА. То, зважаючи на все вищесказане, чи потрібен нам такий голова? Чи може вже його пора виносити?

Її підтримали багато місцевих, зокрема й військові, які зараз на передовій

– Суки ця влада!!! Поки ми воюємо, вони розкрадають… Емоції переповнюють, – обурюється Рома Пасіченко.

– Люди не розуміють, що кожен несе відповідальність за свої дії. Прийшли, проголосували, а  тепер пожинайте плоди! Ви щоб бачили, як ті діти плачуть за школою.. Це чорна  пляма, це зло, це трагедія нашої ОТГ, – приголомшена Олена Сташко-Шевченко.

– Шкода, що у дітей та їх батьків забрали право вибору… Школу закрили, яка на думку голови була об’єктом бідності та усіх нещасть у громаді… Залишається тепер чекати “стрімкого розвитку ТГ”. Хоча час показав, відколи маємо такого керівника громади, маємо лише регрес: закриття пожежної станції, закриття Шершнянської школи, тепер от школи-інтернату… Цікаво, що закриють далі? – запитує Ніна Горова.

– Той хто економить на школах, будуватиме тюрми! – впевнена Оксана Войтук.

– Навіть не буду здивована, що земля вже виведена за територію смт. Сутиски. А по закінченню війни на тому краєвидному місці будуть чиїсь дачі, або приватні бази відпочинку, – підозрює Ольга Стойко.

А що немає кому за тих сиріт посеред ночі  тихенько всенародним ломом по хребту?!  – готові до самосуду люди.

Чи розпочнеться навчання у навчальному корпусі Сутисківського спеціалізованого закладу, читайте у наступному номері газети “33-й канал”.