Через шість місяців “дуже тяжкого періоду війни” Україна почала переходити в контрнаступ, і російське вторгнення можна розглядати лише як провал. Про це, за повідомленням ЗМІ, заявив директор ЦРУ Вільям Бернс на конференції з кібербезпеки у Вашингтоні.

Глава американської розвідки наголосив, що президент росії володимир путін сильно недооцінив мужність та військовий потенціал українців.

Незважаючи на те, що останнього главу війни в Україні ще не написано, “важко розглядати хід військової кампанії путіна як щось інше, крім провалу”, зазначив він.

Бернс повідомив, що російський лідер оточений радниками, які не наважувалися озвучити йому альтернативну думку, і путін помилково вважав, що затяжний конфлікт підірве рішучість Європи та послабить увагу США до України.

Зараз путін робить ставку на те, що він буде жорсткішим, ніж українці, європейці та американці. Я вважаю, і мої колеги з ЦРУ вважають, що путін настільки ж помиляється щодо цього, наскільки він був глибоко неправий у своїх припущеннях, зроблених ще у лютому минулого року про готовність України до спротиву“, – зазначив директор ЦРУ.

Цей новий прорахунок, на його думку, матиме далекосяжні наслідки, оскільки “не лише показує слабкість російської армії, а й гарантує довготривалу шкоду для російської економіки та поколінь росіян”.

Як повідомлялося, американські та європейські санкції, введені проти росії, можуть призвести до більш тривалої та глибокої економічної рецесії, ніж очікувалося раніше. Стан справ у російській армії ускладнюється з кожним місяцем. Росії вже не вистачає людських ресурсів та зброї для ведення успішної військової операції проти ЗСУ. Це  – провал путінського режиму з важкими і непередбачуваними наслідками для російської імперії.

Василь Головко