З України втекла директор Печерської гімназії №75 у Києві, яку суд відпустив під заставу у справі про   наведення ворожої артилерії на позиції ЗСУ.

Інформацію про це на судовому слуханні оприлюднив адвокат. Керівницю школи у Києві підозрюють у співпраці з російськими окупантами.

Прокуратура перевіряє дані про перетин нею кордону з Угорщиною. Йдеться про директора київської школи Аллу Душкіну, яку звинувачують у здачі позицій ЗСУ в обмін на посаду міністра освіти. Наприкінці липня вона вийшла із СІЗО за півмільйона гривень.

Ми вже писали, що директорка школи мала стати мі­ ністром освіти в окупаційному уряді України. За це роками співпрацювала із спецслужбами рф. Виконувала завдання і повідомляла розміщення військ ЗСУ, виправдовувала агресію рф.

Розслідування показало, що директриса ще до початку повномасштабної війни мала проросійські погляди та під­ тримувала окупацію Криму та ОРДЛО.

Вона співпрацювала з представником РФ, який брав участь у проведенні інформаційних акцій проти України та мав зв’язки зі спецслужбами країни-агресора», – кажуть в прокуратурі.

Директорка передавала «пред­ ставнику РФ» інформацію про пересування ЗСУ та тероборони, а також про політичних і культурних діячів України, які виступають проти російської агресії.

Розслідування злочинів директорки проводило СБУ, в прокуратурі її дії розцінили як державну зраду, тепер жінку чекає суд.

В умовах воєнного стану держзрада карається на строк за гратами від 15 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Андрій Власенко