Не дивлячись на інфляцію в 30%.

Проект держбюджету на наступний рік передбачає новий прожитковий мінімум. Урядом названо розмір мінімальної пенсії, яку отримуватимуть українці.

Цього року пенсії для де-яких категорій пенсіонерів збільшаться, а наступного їх розмір залишиться незмінним, оскільки бюджет наступного року формується в умовах повномасштабної війни з росією. В умовах фінансового дефіциту головними пріоритетами є забезпечення оборони держави та соціальні зобов’язання. Збільшити прибуток пенсіонерів не вдасться, незважаючи на інфляцію.

Мінімальна пенсія зросте цього року. Прожитковий мінімум для непрацездатних осіб з 1 грудня збільшиться з 2027 до 2093 грн. Ця сума і є мінімальним розміром пенсії.

Крім того з 2023 року підвищиться страховий стаж. Щоб вийти на пенсію, потрібно буде відпрацювати вже щонайменше 30 років, а не 29 років, як зараз. Протягом зазначеного періоду мають бути внесені обов’язкові внески.

У 63-річному віці зможуть піти на пенсію українці, котрі мають страховий стаж 20 років. У 65-річному віці пенсія нараховується за наявності 15 років страхового стажу.

Страховий стаж – це період, протягом якого роботодавці робили соціальні внески до Пенсійного фонду. Не можна плутати страховий стаж із трудовим, який може бути іншим.

Раніше повідомлялось, що у жовтні поточного року пенсіонерам віком від 70 років пенсії буде підвищено на 300 грн. Доплата до виплат передбачена лише для тих пенсіонерів, які одержують менше 10 340 грн, а таких в Україні 1,7 млн осіб.

На наступний рік заклали курс долара на рівні 42 грн. Очікується, що інфляція у 2023 році становитиме 30%.

Роман Стецюк